„Psychologia dla bystrzaków” – psychika bez tajemnic!

Posted on
Psychologia dla bystrzaków
     „Psychologia dla bystrzaków” to książka, która w łatwy, przystępny sposób pozwala Ci poznać tajniki ludzkiego umysłu, zrozumieć emocje i zachowania, zarówno własne jak i innych ludzi w Twoim otoczeniu.

 

     Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Od dawna interesuję się zagadnieniami z dziedziny psychologii, zagłębiam się w tematykę sposobów myślowych człowieka, mowy ciała i badań psychologicznych. Jakiś czas temu pisałam na temat „Ekonomii dla bystrzaków” – książki, która w łatwy sposób przedstawia procesy ekonomiczne. Spodobał mi się sposób przekazu informacji przez autorów i postanowiłam sięgnąć po „Psychologię dla bystrzaków” z tej samej serii. Tym razem również się nie zawiodłam. Autorzy nie zawarli w swojej książce jedynie „suchych faktów”. Postarali się, żeby była ona interesująca i przyciągała uwagę czytelnika. Sprawili, że nawet osoba, która nie ma pojęcia o psychologii, z zainteresowaniem przeczyta wybrane artykuły.. a to wszystko dzięki licznym, obrazowym przykładom, wskazówkom i ciekawostkom.

 

     Co możemy znaleźć w książce? Przede wszystkim ważne odkrycia z dziedziny psychologii oraz wyjaśnienia dotyczące różnych rodzajów i celów terapii, informacje o wzajemnym oddziaływaniu na siebie zdrowia psychicznego i fizycznego, omówienie kwestii społecznego wpływu na zachowania indywidualne i grupowe a także wskazówki pomagające zachować zdrowie psychiczne. Co ciekawe, w „Psychologii dla bystrzaków” autorzy zamieścili przykładowe testy i kwestionariusze psychologiczne oraz metody zadawania właściwych pytań we właściwych momentach. Zachęcam do przeczytania, szczególnie osoby, które interesują się zagadnieniami z zakresu psychologii. Dzięki tej książce, można nie tylko dowiedzieć się wiele na temat pracy umysłu, ale także poznać i zrozumieć siebie.

 

http://helion.pl/