Jak zrozumieć ekonomię? „Ekonomia dla bystrzaków”

Posted on

Ekonomia dla bystrzaków

     „Ekonomia dla bystrzaków” to książka nie tylko dla studentów ekonomii czy osób, które na co dzień mają do czynienia z zagadnieniami związanymi z ekonomią np. w pracy. To propozycja także dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tej tematyce, dowiedzieć się czegoś o makroekonomii, zrozumieć wpływ podatków na gospodarkę, handel międzynarodowy i politykę handlową. Dzięki tej książce można poznać porady ekspertów związanie z wchodzeniem gospodarki w proces recesji, oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat monitorowania zachować konsumentów i przedsiębiorstw. W „Ekonomii dla bystrzaków” zawarta jest podstawowa wiedza ekonomiczna, wpływ stanu gospodarki na codzienne życie, wiedza na temat polityki pieniężnej i fiskalnej. Poruszone są zagadnienia dotyczące popytu oraz podaży, maksymalizacji zysków, kapitalizmu.

 

     „Ekonomia dla bystrzaków” napisana została przez dwóch autorów. Jeden z nich, Peter Antonioni pracował w firmach działających w sektorze prywatnym oraz organizacjach, jako ekonomista. Został wykładowcą na zarządzania na University College w Londynie. Sean Masaki Flynn, drugi z autorów, studiował na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, obronił doktorat. Studiował pod kierunkiem noblistów w dziedzinie ekonomii. Jest członkiem m.in: American Finance Association i American Economic Association.

 

     Książka napisana jest w sposób przejrzysty. Sposób przekazu informacji sprawia, że książką może zainteresować się nie tylko osoba, która posiada już pewną wiedzą w dziedzinie ekonomii, ale także taka, która do tej pory nie miała styczności z zagadnieniami z tej tematyki. Informacje przekazywane są za pomocą licznych wykresów i tabel, wiadomości opatrzone są obrazowo opisanymi historiami i przykładami. Najważniejsze wiadomości są wytłuszczone, wyraźnie zaznaczone. Każdy rozdział, na początku zawiera spis zagadnień. „Ekonomia dla bystrzaków” napisana jest w formie podręcznika, nie wymaga czytania strona po stronie. Dzięki dokładnemu spisowi treści łatwo możemy odnaleźć interesujące nas informacje i podsumowania, które pomogą nam w zapamiętaniu najważniejszych pojęć i zagadnień. Polecam tę książkę ekonomistom, studentom i każdemu, kto chociaż trochę chciałby zapoznać się z zagadnieniami z dziedziny ekonomii.

 

 http://onepress.pl/ksiazki/ekonomia-dla-bystrzakow-wydanie-ii-sean-masaki-flynn,ekoby2.htm