Książka kucharska i serial Przyjaciele – Tereza Finney

Posted on
Serial Przyjaciele Książka kucharska
Książka serial Przyjaciele

Pamiętacie serial Przyjaciele? W latach 90. niejedna osoba zasiadała wieczorem do kolacji, włączając telewizor i oglądając przygody Rachel, Moniki, Joeya, Chandlera, Phoebe i Rossa.

Dla osób, które ukończyły 30 lat, powrót do ulubionych odcinków to nie tylko miło spędzony czas, ale także źródło nostalgii i wspomnień. Obecnie serial nie traci fanów, wręcz przeciwnie, na nowo zyskuje zainteresowanie i coraz większą liczbę widzów.

Co ma serial Przyjaciele do gotowania?

Dlaczego serial Przyjaciele stał się inspiracją do opracowania książki kucharskiej? Jeśli oglądałeś serial to wiesz, że jedzenie było w tym serialu ważne, a przede wszystkim ze względu na rolę Moniki zatrudnionej w gastronomii. Gotowanie pojawiało się ciągle, Monika organizowała catering na ślub eksżony brata, przygotowywała kolację na Święto Dziękczynienia czy po prostu przekąski dla przyjaciół.

serial Przyjaciele - deska serów

Cholerne brytolskie ciastka czy szynka w glazurze?

Jedzenie było wyraźnie akcentowane, bohaterowie zachwycali się kanapkami, próbowali zrobić ciasteczka z przepisu nieżyjącej babci, przygotowywali popisowe dania o przeróżnych, czasem nieco dziwacznych nazwach.

W książce kucharskiej dla miłośników serialu Przyjaciele, mamy m. in. cholerne brytolskie ciastka, spaghetti w kropki, szynkę w glazurze czy pizzę z okazji rozstania. Mamy też przepisy na drinki i napoje: zabójczy poncz Tiki czy terapeutyczna Margarita.

serial Przyjaciele - maliny i czekolada

Łatwe i szybkie przygotowanie

Książka kucharska wyróżnia się na tle innych, nie tylko ze względu na pomysłowe nazwy dań. Jest dopracowana w każdym calu, przepisy są łatwe i szybkie w przygotowaniu, czasem nawet tak proste, że właściwie nie potrzebujemy przepisu by je zrobić np. awaryjne grzanki z serem. Są za to bardzo inspirujące! Jeśli nie wiesz co zrobić na obiad czy kolację, bierzesz książkę do ręki i pomysły same przychodzą do głowy.

Książka w większości zawiera przepisy na znane dania, ale przedstawione są w zupełnie nowy sposób. Książka na pewno wprowadzi coś nowego do Twojej kuchni i pomoże Ci przygotować obiady czy kolacje, które po prostu są smaczne, proste i wyglądają zachęcająco.

Sprawdź również: Bez glutenu bez wyrzeczeń

Gotuj z Przyjaciółmi

Opisy dań przygotowane są z humorem, więc gotowanie na pewno nie będzie nudne! Fani serialu Przyjaciele, przygotowując przekąski z tą książką, mogą przypomnieć sobie wiele ciekawych i zabawnych fragmentów z serialu. Jeśli chcesz zjeść coś pysznego i nie spędzić w kuchni zbyt dużo czasu, to książka idealna dla Ciebie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka