Instrukcja rzeczy łatwych – Piotr Nowicki

Posted on

Instrukcja rzeczy łatwych - Piotr Nowicki

Jak założyć koszulkę z krótkim rękawem? W jaki sposób ziewać, pić wodę, leżeć? Co zrobić, żeby twardo stąpać po ziemi? W książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie… oczywiste pytania.

Po co więc sięgać po instrukcję rzeczy łatwych, napisaną na temat codziennych działań, które wykonujemy każdego dnia, automatycznie? Może właśnie dlatego, że robimy je bez zastanowienia, bujamy w obłokach i nie zwracamy uwagi na takie drobne czynności.

Codzienność na „autopilocie”

Długo zastanawiałam się, co autor miał na myśli, pisząc tę książkę. Czy chciał rozbawić czytelników? A może planował, że będzie to idealny dodatek do zabawnego prezentu? Dopiero po pewnym czasie wpadł mi do głowy całkiem inny motyw, może autor chciał przyciągnąć naszą uwagę, do rzeczy, które wykonujemy na tzw. „autopilocie”. Bujamy w obłokach, myślimy o przeszłości i przyszłości, nie jesteśmy „tu i teraz”, a przecież potrzebujemy uważności, odpoczynku, cieszenia się drobnymi rzeczami, tym co aktualnie robimy.

Instrukcja rzeczy łatwych…

Książka „Instrukcja rzeczy łatwych” zdecydowanie wywołuje uśmiech na twarzy i warto ją przekartkować – kolorowe ilustracje z dokładną instrukcją są zaskakujące i niewiarygodne. Ubieranie koszulki z krótkim rękawem – niby oczywiste, a przecież czeka tutaj na nas wiele pułapek! Potrzebujemy koszulki, dwóch krótkich rękawów i własnego ciała. Częstymi popełnianymi błędami są: umieszczanie niewłaściwych części ciała w niewłaściwych otworach koszulki i zakładanie koszulki, kiedy ktoś inny ma ją już na sobie.

Inny przykład? Picie wody! Potrzebujemy wody, buzi i pojemnika na wodę. Często popełniane błędy to lanie wody w zamknięte usta, lanie wody zbyt daleko od ust, co powoduje zmoczenie ubrania. Proszę bardzo, niby proste, a jednak to złożona sprawa! Trzeba odpowiednio ustawić pojemnik, dnem do dołu, żeby nic się nie wylało. Zgromadzoną w pojemniku wodę należy wlać do ust rozkoszując się smakiem. To tylko 2 z 12 pytań. Odpowiedzi znajdziecie wraz z rysunkiem, pomagającym znaleźć rozwiązanie. Autor podchodzi to oczywistych rzeczy z przymróżeniem oka – kreatywność i nieszablonowe myślenie autora, Piotra Nowickiego, jest naprawdę zaskakujące. Książka zawiera 12 instrukcji z dokładnymi opisami i ilustracjami.

https://novaeres.pl/

Sprawdź jeszcze: Ćwiczymy kreatywność!

  • Udostępnij