Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami – poziom A1-C2

Posted on
wielka-gramatyka-języka-angielskiego-poziom-A1-C2

Gramatyka angielska wcale nie musi być trudna – wystarczy pozytywne nastawienie i dobry nauczyciel lub książka napisana prostym, przystępnym językiem.

Oprócz odpowiednio dobranych materiałów, ważna jest regularność w nauce – bez tego nawet najlepszy native speaker nie pomoże. Wielka Gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami, to książka idealna zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem, jak i tych, którzy są już na poziomie zaawansowanym i potrzebują jedynie powtórki lub uporządkowania wiedzy.

Jeden podręcznik do wszystkich poziomów?

Jak to możliwe, że z jednego podręcznika mogą się uczyć zarówno osoby na poziomie A1 jak i C2? Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami, została sprytnie opracowana – w spisie treści znajdują się oznaczenia, które informują o tym, na jakich poziomach są poszczególne zagadnienia.

Niektóre tematy są przeznaczone dla osób o różnych poziomach np. B1, B2, C1 – ułatwieniem jest to, że nie tylko w spisie treści ale również w książce oznaczenia są przy poszczególnych zadaniach, dzięki czemu znamy poziom trudności – niektóre zadania możemy ominąć, by wrócić do nich dopiero wtedy, kiedy nasz poziom znajomości języka będzie wyższy. Skąd będziesz wiedzieć jaki jest Twój aktualny poziom? Na początku książki znajdziesz testy, które pomogą Ci go określić.

Nie same regułki, a praktyka!

Każdy rozdział jest dokładnie omówiony i podawane są liczne przykłady. Dzięki temu nie uczysz się tylko regułek, lecz ćwiczysz i praktykujesz. Na powyższym zdjęciu możesz zobaczyć przykład – omówienie i porównanie czasów past simple i past continuous.

Zadania z poziomami trudności

Do każdego rozdziału dołączone są zadania, podzielone na poziomy trudności. Dzięki temu możesz uczyć się zastosowania gramatyki w praktyce, co jest bardzo ważne! Pamiętaj, same regułki i nauka „na pamięć” na niewiele się zda, jeśli nie będzie przy tym ćwiczeń.

Gramatykę miej pod ręką!

Książkę Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami – poziom A1-C2 mam cały czas pod ręką. Jeśli chcę sobie przypomnieć czasy, wystarczy, że ją otworzę, przeczytam zasady, zrobię parę zadań i gotowe. Wiem, że im częściej po nią sięgam, tym bardziej szlifuję poziom języka angielskiego – Tobie też polecam! Książkę możesz dostać na stronie jezykiobce.pl

  • Udostępnij