Podarunek – Cecelia Ahern

Posted on

książka Podarunek
 

Książki Cecelii Ahern ciągle zaskakują

Kiedy widzę, że w księgarniach pojawiają się kolejne dzieła Cecelie Ahern, nie mogę przejść obok nich obojętnie. Czytałam już m.in. Miłość i kłamstwa, Pamiętnik z przyszłości, Love Rosie. Mimo, że wszystkie z tych książek napisane są przez jedną autorkę, bardzo się różnią budową, tematyką, sposobem pisania – aż trudno uwierzyć, że pióro trzymała jedna osoba. Jest jednak coś, co łączy te pozycje – każda z nich uczy, zmusza do refleksji i na długo pozostaje w pamięci.

 

Każdy ma swoje priorytety

Lou, główny bohater książki Podarunek, jest pracoholikiem. Liczą się dla niego pieniądze i uznanie, rodzina nieustannie schodzi na dalszy plan. Kolejne dni jego życia mijają na ciągłej walce o pozycję w pracy i rywalizacji, mężczyzna nie ma czasu dla swoich dzieci, ciągle zawodzi bliskich, nie pojawia się na rodzinnych spotkaniach. Jego żona nie czuje wsparcia z jego strony, ze smutkiem musi usprawiedliwiać męża, który ciągle ma mnóstwo pracy, zostaje po godzinach i właściwie rzadko bywa w domu. Dla niego szczęściem jest pokonywanie kolejnych szczebli kariery, pięcie się na szczyt.. Ale czy na pewno to daje mu radość? Czy Lou kiedykolwiek zatrzymał się na chwilę i zastanowił, czego tak naprawdę chciałby od życia i jakie wartości powinny stanowić priorytet w jego życiu? Nie. On nie ma czasu na myślenie, mimo wzrastającej irytacji, ciągle pracuje, czuje że może osiągnąć więcej, nie widzi, że jego życie ucieka przez palce i niedługo może całkowicie stracić nad nim kontrolę.

 

Spotkanie z nieznajomym

Pewnego dnia Lou spotyka na swojej drodze bezdomnego o imieniu Gabe, który wywraca jego świat do góry nogami. Dzięki niemu zaczyna on dostrzegać rzeczy, które do tej pory bagatelizował. Nieznajomy otwiera mu oczy i pozwala spojrzeć na życie Lou z zupełnie innej perspektywy. W jaki sposób Gabe tak mocno nim wstrząśnie i jakie będą tego konsekwencje? Zachęcam do przeczytania książki Podarunek – w niej znajdziecie odpowiedź. Zapewniam, że pochłonie Was do tego stopnia, że nie będziecie się mogli od niej oderwać.

 

Spójrz na swoje życie z punktu widzenia obserwatora

Cenię sobie dzieła Cecelii Ahern, ponieważ nie są to zwyczaje opowieści, które po przeczytaniu odkładamy na półkę i zapominamy o czym były. Książki tej autorki niosą za sobą przesłanie. Mimo, że treść jest naprawdę lekka i przyjemna do czytania, zmusza do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem i wartościami. Pozwala spojrzeć na siebie z punktu widzenia obserwatora, budzi pytania: Jakie są moje wartości? Czy moje życie nie przepływa mi przez palce? Czy doceniam to, co robią dla mnie bliscy? Czy naprawdę jestem szczęśliwa? W jaki sposób autorka tego dokonuje i jakie zabiegi psychologiczne stosuje? Sięgnij po książkę Podarunek, a wszystkiego się dowiesz. Polecam ją każdemu, bez wyjątku, tak jak każdą inną pozycję tej autorki. Czas poświęcony na jej przeczytanie, na pewno nie będzie stracony.

 

https://muza.com.pl