Książki do kolorowania? The Lord of the rings!

Posted on

książki do kolorowania
 

Książki do kolorowania

Moda na kolorowanki antystresowe trwa! Ciągle pojawiają się nowe wzory i pomysły, trudno zdecydować się na jedną konkretną a wchodząc do księgarni można dostać oczopląsu. Miałam w planach zakup takiej malowanki, jednak nie byłam pewna, czy kolorowanie jest odpowiednim zajęciem dla mnie. Na codzień jestem dość zabiegana, więc pojawiło się pytanie, czy będę chciała poświęcić swój wolny czas na takie zajęcie? Ostatecznie odłożyłam sprawę na bok i tymczasowo zrezygnowałam z zakupu kolorowanki.

 

Jak trylogia do mnie trafiła?

Jakiś czas temu dostałam informację od Pana przedstawiciela Business & Culture, że jest możliwość otrzymania egzemplarza recenzenckiego książki do malowania The Lord of the rings – Trylogia filmowa. Władca pierścieni na pewno jest Wam znany. Myślę, że nie ma osoby, która by o tym filmie nie słyszała. Książka zaciekawiła mnie już samą okładką, byłam ciekawa jak została opracowana i jakie elementy do kolorowania zawiera. Zgodziłam się i trylogia jest u mnie!

książki do kolorowania
 

Dodaj obrazkom kolorów!

W książce jest niewiele treści, głównie zawiera ona cytaty. Poszczególne literki można kolorować wedle uznania – to okazja, żeby pobawić się w grafika i stworzyć swoje własne dzieło. W trylogii jest mnóstwo obrazków z drobnymi szczegółami do pokolorowania. Są również strony, na których widnieją większe elementy, postacie się wyraziste, litery duże – to mniej czasochłonne kolorowanki. Ty decydujesz o tym, jak będzie wyglądać ostateczna wersja książki.

książki do kolorowania
 

Włącz wyobraźnię, użyj kolorów!

Poniżej przedstawiłam przykład kolorowanki bardziej szczegółowej, z dużą ilością elementów do malowania. Dzięki temu możesz używać różnych odcieni, sprawić, że strona będzie wyglądała magicznie – liczy się tutaj pomysłowość i kreatywność. Muszę przyznać, że jest to wciągające zajęcie i ciężko odłożyć kredki na bok. Powrót do dzieciństwa murowany, to zabawa, która wciąga i przypomina dawne czasy, kiedy jeszcze nie było komputerów. Wtedy wystarczyła kartka i kilka kredek, żeby wywołać uśmiech na twarzy.

książki do kolorowania
 

Odpoczynek i wyciszenie

Wniosek jest jeden, w tym codziennym zabieganiu, trzeba znaleźć chwilę dla siebie, chwilę na spokój i wyciszenie, chwilę na odpoczynek, chwilę, żeby się zatrzymać i pomyśleć. Mimo, że na codzień preferuję aktywne spędzanie czasu, zauważyłam, że właśnie takiego wyciszenia mi brakowało. Książki do kolorowania to dobry sposób na oderwanie się od codziennego zamieszania, myślenia o pracy i obowiązkach.

książki do kolorowania
 

Dla kogo?

Książkę polecam każdemu – nie tylko fanom trylogii filmowej The Lord of the rings, ale wszystkim, którzy chcą rozwinąć kreatywność, oderwać się na chwilę od problemów, myślenia o rzeczach do zrobienia i po prostu odpocząć. Do kolorowania można zaangażować dziecko – to dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu. Kolorowanie, rozmowa, dużo uśmiechu i zabawy to dobry przepis na udane popołudnie z rodziną.