Córeczka tatusia – Cathy Glass

Posted on

Córeczka tatusia Cathy Glass

 

Siedmioletnia Beth, trafia do rodziny zastępczej. Ojciec, który samotnie ją wychowywał, nie może się nią zająć, ponieważ znajduje się w szpitalu, chory na depresję. Dziewczynka z niecierpliwością czeka, aż jej tata wyzdrowieje, nie może się doczekać telefonów od niego, ciągle o nim mówi. Wygląda na to, że Beth ma z ojcem naprawdę dobre relacje.. Co więc sprawi, że powrót do ojca będzie musiał zostać wstrzymany?

 

Księżniczka tatusia

Bethy jest zadbana, dobrze wychowana. Widać, że Dereck, ojciec dziewczynki bardzo ją kocha, mówi o niej „księżniczka tatusia”. Ona jest do niego bardzo przywiązana, tęskni za nim i chce go jak najszybciej zobaczyć. Są jednak pewne fakty, które wywołują niepokój u mamy zastępczej, Cathy. Dziewczynka długo przygotowuje się do rozmów telefonicznych z ojcem, przebiera się w sukienki nieodpowiednie do swojego wieku i wykonuje mocny makijaż, kiedy ma rozmawiać z ojcem przez telefon. Cathy na początku odsuwa od siebie wszystkie niepokojące myśli, wmawia sobie, że po prostu Bethy chce ładnie wyglądać dla taty. Po jakimś czasie, opiekunka zaczyna odkrywać inne niepokojące zachowania u dziewczynki.

 

Czy granice zostały przekroczone?

Siedmiolatka, podczas rozmowy zachowuje się tak, jakby flirtowała z ojcem, kręci na palcu kabel od słuchawki, opowiada co ma na sobie, obydwoje niestosownie się do siebie zwracają. Poza tym, okazuje się, że Bethy nigdy nie zapraszała do siebie koleżanek i sama też do nich nie wychodziła. Cathy robi wszystko, żeby wyjaśnić sytuację. Okazuje się, że nie tylko ona obawia się o dziewczynkę. Kobiecie, z którą aktualnie spotyka się ojciec siedmiolatki, również nie podoba się relacja ojca z córką. Czy zostały przekroczone pewne granice, które mogą zagrażać dziecku?

– Lubię ładnie wyglądać dla Ciebie, tatusiu.
– Przecież Cię nie widzę.
– Wiem, ale możesz wyobrazić mnie sobie  w różowej sukience, prawda?
– Mogę – zgodził się. – Zamykam oczy i widzę Cię w różowej sukience, z włosami opadającymi na ramiona jak u prawdziwej księżniczki: księżniczki tatusia.
– A Ty jesteś moim księciem! – wykrzyknęła Beth.
– I będziemy żyli długo i szczęśliwie w magicznym zamku. Tylko Ty i ja.

 

Podopieczni Cathy Glass

Przeczytałam wiele książek jej autorstwa m.in: Ukryty, Zapomniane dziecko, Okaleczona. Opowiadają one o historii dzieci przyjętych do rodziny zastępczej, jednak są one zupełnie różne. Każde dziecko zabiera ze sobą bagaż doświadczeń i problemów, z którymi Cathy musi się zmierzyć. To ona pomaga im zacząć żyć na nowo, uporać się z duchami przeszłości. Robi wszystko, żeby stworzyć dla nich ciepły dom z kochającą rodziną.

 

https://muza.com.pl