Shadow – Sylvain Reynard

Posted on

Shadow

 

Raven po raz kolejny musi się zmierzyć z niebezpieczeństwem. Zostaje oskarżona o kradzież a do tego przenikający się świat ludzi i wampirów nie daje jej o sobie zapomnieć. Dziewczyna musi podjąć decyzję, która poważnie wpływanie na jej przyszłość.

 

Raven i William – wielka próba

Raven to delikatna, niczym niewyróżniająca się dziewczyna. Pragnie żyć w szczęściu i radości, kocha sztukę. Spokój w jej życiu burzy William, książę Florencji, który ma wielką moc, jest potężnym i niebezpiecznym wampirem. Dziewczyna zakochuje się w nim, nie wyobraża sobie bez niego przyszłości. Czy związek Williama i Ravien jest możliwy? Czy wampir będzie potrafił zapanować nad własnymi, mrocznymi instynktami, żeby chronić ukochaną?

 

Dwa różne światy

Życia Raven bardzo różni się od życia, jakie prowadzi William. Dziewczyna jest kaleką, pracuje nad renowacją Wiosny Boticelli’ego, ma trudne wspomnienia z przeszłości. On, jako książę Florencji żyje w zupełnie innych warunkach, niczego mu nie brakuje, przebywa w podziemiach mrocznego świata i zmaga kurią, która tylko czeka na jego potknięcie robi wszystko, żeby William poniósł klęskę.

 

Co ich połączyło?

Raven obudziła w księciu Florencji uczucia, których już dawno się w sobie wyzbył. Pokazała mu, co tak naprawdę jest ważne  pomogła odnaleźć sens życia. William postanowił chronić dziewczynę, ale w każdej chwili z obrońcy może stać się oprawcą, jeśli nie powstrzyma swoich mrocznych instynktów. Raven, utrzymując relację z księciem wiele ryzykuje – kuria dowiaduje się, że coś ją łączy z księciem i postanawia to wykorzystać. Czy ich związek przetrwa? Czy Williamowi uda się ochronić ukochaną?

Shadow, to druga część serii Raven. Rzadko sięgam po działa, które nie kończą się na jednej książce, ponieważ jestem dość niecierpliwa i zawsze nie mogę się doczekać kontynuacji. Tak było również tym razem, z niecierpliwością czekałam, aż ukaże się kolejna książka i nie zawiodłam się. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu i skonstruować historię tak, że nie można oderwać się od czytania. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy dziewczyny a książkę polecam przede wszystkim zwolennikom pozycji o wampirach oraz osobom, które lubią czytać o trudnej, niebezpiecznej miłości.

 

 

  • Udostępnij