Kolejny rozdział – Agata Kołakowska

Posted on

A gdyby tak.. Kolejny rozdział był o Tobie?

Książka Agaty Kołakowskiej Kolejny rozdział, dotarła do mnie w intrygującej formie. Było to tekturowe pudełko z powycinanymi wzorkami. Nie spodziewałam się, że w środku będzie właśnie ta powieść! Podobno, na twarzy miałam wypisane jeszcze większe zdziwienie, kiedy zaglądnęłam do środka. A gdyby tak.. kolejny rozdział był o Tobie? Napis bardzo mnie zaintrygował. Początkowo myślałam, że ktoś robi sobie ze mnie żarty, pewnie czułam się tak samo jak Kalina Kalina Milewska i Maciej Tarski.. Ale zacznijmy od początku. Jak to jest otrzymać powieść, która z rozdziału na rozdział coraz bardziej przypomina Twoje życie?

 

Kolejny rozdział Agaty Kołakowskiej

Bohaterka książki to autorka kryminałów, Kalina Milewska. Ponosi ona porażkę – jej ostatnia książka, którą wydała, okazała się totalną klapą. Dziewczyna ciągle jest naciskana przez swojego redaktora, niestety nie potrafi pracować po presją. Bohaterka nie może znaleźć sobie miejsca, narzeka na brak weny. Jest zdesperowana do tego stopnia, że postanawia na jakiś czas opuścić rodzinę i wyjechać do pensjonatu, żeby zebrać siły i skupić się na pracy. Zagłębiając się w powieść, równocześnie poznajemy życie bohaterki z jej perspektywy jak i z punktu widzenia jej rodziny, czyli męża i nastoletniej córki, którzy mają dość sławy i ciągłego braku czasu Kaliny.

 

 

Anonimowy pisarz

W książce występuje, jeszcze jedna postać, która odgrywa ważną rolę w życiu Kaliny – jej redaktor, Maciej Tarski. Pragnie on, żeby pisarka „wróciła na dobrą drogę”, nabrała weny i ukończyła kolejne dzieło. Szuka strategii i nowych pomysłów, żeby odniosła ona sukces, ciągle męczy ją telefonami. Redaktor zaczyna dostawać fragmenty powieści od anonimowego pisarza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że życie bohatera tekstów jest łudząco podobne do życia Macieja. Okazuje się, że wraz z kolejnymi rozdziałami, wychodzą na jaw intymne szczegóły z jego życia. Na początku wydaje mu się, że to przypadkowe zbiegi okoliczności, w końcu jednak sprawa staje się poważna. Redaktor zdaje sobie sprawę z tego, że jest obserwowany a osoba, która pisze kolejne rozdziały, zna zbyt wiele faktów z jego życia. Tymczasem Kalina zaczyna dostawać fragmenty o pisarce Karinie. Skąd pisarz zna tak wiele faktów z ich życia? W jaki sposób pozbyć się stalkera? Dlaczego akurat oni padli jego ofiarą?

 

Podejrzanym może być każdy!

Autorka jest dla mnie mistrzynią w pisaniu powieści z kryminalną otoczką. Potrafi zaintrygować i sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od książki. Co więcej, do ostatniej strony nie wiemy kto tak naprawdę przysyła bohaterom rozdziały. Autorka łączy wątki i historie bohaterów w taki sposób, że podejrzanym może być dosłownie każdy! To najlepsza książka, jaką przeczytałam w ostatnim czasie. Sięgnijcie po nią i przeżyjcie własną kryminalną przygodę.

 

http://www.proszynski.pl