Nauka niemieckiego z Deutsch Aktuell!

Posted on

nauka niemieckiego
 

Deutsch Aktuell – magazyny, które nigdy się nie nudzą

Każdy numer zaskakuje nowościami i ciekawostkami. Tematy są dobierane w taki sposób, żeby zainteresować czytelnika a równocześnie nie powielać schematów i informacji, które były zawarte w poprzednich numerach.

nauka niemieckiego
 

Intuicyjny spis treści

Dla osób, które nie zapoznały się z recenzjami poprzednich numerów, przypominam, że na początku magazynu znajduje się bardzo intuicyjny spis treści. Jest on powielony na poszczególne kategorie: In der kürze liegt die würze, film/buch/cd, kalenderblatt, wortschatz, leute, kultur, gesselschaft, konwersation, schon gewusst, kochecke, reise+quiz.

nauka niemieckiego

Dlaczego lubię pogłębiać wiedzę z Deutsch Aktuell?

  • każdy tekst opatrzony jest w słowniczki, dzięki czemu nie muszę otwierać słownika i tracić czas na wyszukiwanie słów, których nie rozumiem,
  • artykuły zamieszczane są w postaci ponumerowanych kolumn, dzięki czemu można szybko odnaleźć słówka, które nas interesują,
  • w tekstach podkreślone są słówka i zwroty, które zostały przetłumaczone w tekście,
  • dzięki kodom mp3 mamy możliwość pobrania i odsłuchania pliku mp3,
  • ze strony Colorful Media można pobrać dodatkowe materiały, takie jak lista słówek czy arkusz pracy dla nauczyciela.

nauka niemieckiego
 

Mnóstwo tematów z  różnych kategorii

Cały magazyn jest bardzo przejrzysty, czytelny, opatrzony kolorowymi zdjęciami. Jeśli interesujesz się książkami, filmami czy muzyką – w Deutsch Aktuell na pewno znajdziesz propozycje dla siebie. Jeśli chcesz zażyć odrobiny rozrywki, również się nie zawiedziesz. Jeśli masz ochotę poznać nowe miejsca, w których jeszcze nie byłeś, lubisz czytać o różnych kulturach i innych krajach – masz to zapewnione.

nauka niemieckiego
 

O czym możemy przeczytać..?

Czy YouTuber to zawód przyszłości? W magazynie pojawił się ciekawy artykuł na czasie, który zwrócił moją uwagę. Jak widać, w sieci pojawia się coraz więcej blogerów i youtuberów. Czy to oni będą w przyszłości decydować o trendach? A może już mają pewien rodzaj władzy i wpływają na potencjalnego czytelnika czy obserwatora? Zachęcam do przeczytania.

nauka niemieckiego

Nauka niemieckiego może być naprawdę ciekawa. Pisałam Wam, że z Deutsch Aktuell można poznawać nowe miejsca. Proszę bardzo, oto artykuł na temat Monachium, zwanym drugą stolicą Niemiec. Dzięki tej metodzie nauki, można przenieść się w całkiem inne miejsce, wyobrazić sobie życie tamtejszej ludności, poznać ich zwyczaje i zachowania.

Następne zagadnienie – co jada się w Niemczech? Autorzy mają dla Was bardzo obszerny tekst na ten temat z którego wszystkiego się dowiecie! Sprawdźcie, czy nasza, Polska kuchnia, bardzo różni się od niemieckiej.

nauka niemieckiego

Napiszcie w komentarzach, co sądzicie o magazynie. Może mieliście okazję przeczytać kilka artykułów? A może macie propozycje tematów, które chcielibyście znaleźć z Deutsch Aktuell? Jak Wam się podoba nauka niemieckiego tym sposobem? Czekam na Wasze wypowiedzi.

 
http://da.colorfulmedia.pl/

  • Udostępnij