Język niemiecki biznesowy! Deutsch Aktuell

Posted on

język niemiecki biznesowy
 

Język niemiecki biznesowy – dla kogo?

Dzisiaj przychodzę dla Was z wydaniem specjalnym Deutsch Aktuell, mianowicie Wirtschaftsdeutsch in der Praxis, czyli język niemiecki biznesowy w praktyce. Numer 2/2016 skierowany jest przede wszystkim do osób, które już w pewnym stopniu mają opanowany język niemiecki i chcieliby jeszcze bardziej się w nim podszkolić. To idealny magazyn dla tych, którzy posługą się językiem niemieckim w pracy lub szukają dobrej metody nauki, żeby zrozumieć i opanować te bardziej zaawansowane zwroty czy słówka.

język niemiecki biznesowy
 

Spis treści

Zróbmy szybki przegląd spisu treści. Czego możemy się spodziewać w tym numerze? Na pewno ważnym zagadnieniem będzie komunikacja – nauczymy się w jaki sposób profesjonalnie napisać e-maila, oraz jak powinna przebiegać rozmowa telefoniczna. Możemy poczytać na temat kultury, innych Państw oraz dowiemy się jak zachować się podczas biznes lunchu.

język niemiecki biznesowy
 

Zasięgaj opinii, wyrażaj swoje zdanie

W tym numerze znajdziecie wiele zwrotów, które warto zapamiętać. Na powyższym zdjęciu zamieściłam kilka przykładów zdań, jakich można użyć podczas biznesowej rozmowy. Autorzy magazynu podpowiadają w jaki sposób zasięgać opinii i wyrażać swoje zdanie.

  język niemiecki biznesowy

 

Rozmowa telefoniczna

Jeśli uczysz się języka niemieckiego, na pewno nie jeden raz zastanawiałeś się jak powinna przebiegać rozmowa telefoniczna. O ile z niemieckojęzycznym przyjacielem nie będzie to utrudnione – w pracy może okazać się ogromnym wyzwaniem, dlatego warto nauczyć się na pamięć zwrotów grzecznościowych, których można użyć podczas rozmowy telefonicznej w biurze, z niemieckojęzycznym klientem.

język niemiecki biznesowy

 

E-mail w języku niemieckim

Powyższa zasada dotyczy również pisania e-maili. Do znajomych nie musimy pisać w sposób formalny, wybaczą nam, jeśli się pomylimy, nie zachowamy właściwej formy. W firmie nie jest to już takie łatwe, tym bardziej, kiedy klient wymaga od Ciebie profesjonalizmu a Ty chcesz się pokazać z jak najlepszej strony.

 język niemiecki biznesowy

Spójrzcie na powyższe zwroty, np. „Jesteśmy zainteresowani..”, „Potwierdzamy..”, „W załączniku zamieszczam” – myślę, że te zwroty mogą przydać się każdej osobie, która wysyła e-maile czy listy do osób mówiących w języku niemieckim.

język niemiecki biznesowy

 

Ucz się z Deutsch Aktuell!

Oczywiście, poszczególne numery Deutsch Aktuell są dostępne w sprzedaży. Jest możliwość zaprenumerowania ich a także zamówienia archiwalnych egzemplarzy.