„Jak dbać o włosy” Anna Kołomycew

Posted on
Jak dbać o włosy

 

     W sklepach pojawia się coraz więcej nowości do pielęgnacji włosów. Półki uginają się pod ciężarem szamponów, odżywek, masek i olejków, możemy także kupić profesjonalne produkty do włosów, które do niedawna można było nabyć jedynie w salonach fryzjerskich. Wybór jest ogromny.. tylko jak ocenić, który szampon jest odpowiedni dla naszych włosów? W jaki sposób wybrać odżywkę, która sprawi, że będą one wyglądać pięknie i  zdrowo?

 

     Włosy każdej z nas potrzebują szczególnej pielęgnacji. Żeby wybrać produkt odpowiedni dla siebie, przede wszystkim trzeba ocenić jaki jest nasz rodzaj włosów, ponieważ nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania. Dzięki książce „Jak dbać o włosy” Anny Kołomycew, nauczymy się rozpoznać jaki jest skręt naszych włosów, ich struktura, porowatość oraz gęstość. Dzięki temu będzie nam łatwiej dobrać odpowiednie produkty pielęgnacyjne.

 

     Książka napisana jest przez blogerkę o pseudonimie Anwen, która posiada dużą wiedzę w temacie dbania o włosy. Udziela ona cennych rad, szczegółowo omawia każdy rodzaj włosów oraz poszczególne problemy (np. na temat wypadania włosów, przetłuszczania się ich, łupieżu), autorka pisze jak dbać o włosy suche, zniszczone, rozdwajające się. Opowiada o czynnikach, które powodują występowanie poszczególnych problemów. W przypadku wypadania włosów Anwen dzieli przyczyny z tym związane na zewnętrzne i wewnętrzne. Do zewnętrznych zalicza działanie szkodliwych produktów, nieodpowiednie fryzury, skrajne temperatury i porę roku. Jako wewnętrzne przyczyny wymienia stres, choroby skóry, hormony, niewłaściwą dietę, uwarunkowania genetyczne, inne choroby i leki. Każda z przyczyn jest dokładnie omówiona, autorka przedstawia rozwiązania problemów i zdradza sekrety w jaki sposób zapobiec wypadaniu. W książce „Jak dbać o włosy” autorka doradza również w kwestii wyboru prostownicy czy suszarki. Dzięki wskazówkom Anwen, możemy cieszyć się dobrze dobranym urządzeniem do stylizacji.

 

     W książce, moją uwagę zwróciły przepisy na produkty do pielęgnacji włosów, które można przygotować domowym sposobem. Są to peelingi, maseczki czy mgiełki, które można zrobić ze składników naturalnych, z których większość mamy w swoim domu. produkty przygotowane w domowym zaciszu są łatwe do zrobienia,  często działają lepiej, niż kosmetyki pielęgnacyjne kupione w sklepie, a do tego tańsze. W „Jak dbać o włosy” podobają mi się podsumowania zamieszczane na końcu każdego rozdziału. Dzięki temu, możemy w każdej chwili sięgnąć po książkę i skorzystać z wiedzy „w pigułce”. Anwen, w swojej książce, zamieściła także test, który pomoże nam w określeniu rodzaju swoich włosów i późniejszym doborze produktów pielęgnacyjnych. Na pewno wielokrotnie będę wracać do rozdziału na temat składów, gdzie mamy szczegółowo opisane wybrane składniki, na które należy zwracać uwagę podczas zakupu szamponów czy odżywek.

 

http://sensus.pl/