„Deutsch aktuell” – sposób na naukę języka niemieckiego!

Posted on
Deutsch aktuell

 

     W jednym z ostatnich postów pisałam Wam o pewnym sposobie na naukę języka angielskiego, dla tych co nie widzieli: KLIK.  Teraz przyszła pora na naukę języka niemieckiego. Dzięki magazynowi „Deutsch aktuell” można utrwalić słówka, które już znamy, oraz poznać nowe zwroty.
 

 

      W „Deutsch aktuell” znajduje się wiele ciekawych artykułów różnotematycznych, które są urozmaicone kolorowymi zdjęciami, przyciągającymi uwagę. Dzięki temu sposobowi na naukę, nie nudzimy się podczas czytania, z chęcią poznajemy nowe słówka.. w końcu musimy je znać, by zrozumieć tekst! 🙂

 

 

 

    Pod każdym artykułem zamieszczone są słówka, oraz przydatne zwroty, które trzeba przyswoić, żeby zrozumieć tekst. Dla ułatwienia, są one podkreślone w artykułach.

 

 

     Poniżej zamieściłam jedną, przykładową stronę, zatytułowaną: „Deutschland – was guckst du?” Tekst jest napisany przejrzyście, najważniejsze fragmenty są wytłuszczone.
 

 

     W magazynie zamieszczone są reklamy. Uważacie, że to minus? Ja sądzę inaczej. Dzięki tym reklamom dowiedziałam się o różnych kursach językowych, oraz książkach i podręcznikach, które mogą pomóc w nauce.
 

 

 W „Deutsch aktuell” jest także miejsce na zadania, dzięki którym możemy przypomnieć sobie gramatykę.
 Deutsch aktuell

 

      Na powyższym zdjęciu widnieją okładki jednych z ostatnich numerów i krótki opis (oczywiście w języku niemieckim) na temat tego, akie artykuły możemy znaleźć w magazynach.
 Deutsch aktuell

 

      „Reise” czy „Arbeit” to tylko przykładowe zagadnienia ze spisu treści „Deutsch aktuell”. W tym numerze znalazłam wiele treści, które mnie zainteresowały. Dzięki takim magazynom jak „Deutsch aktuell” możemy się uczyć języków obcych i równocześnie zdobywać ciekawe informacje.

 

Deutsch aktuell

 

     Na powyższym zdjęciu zamieściłam spis treści. Który temat wydaje Wam się interesujący? Co myślicie o takim sposobie na naukę języków obcych? Podzielcie się własnymi sposobami na naukę i utrwalanie słówek i zwrotów. 🙂

 

Deutsch aktuell