„Pisz Pan książkę!” Zbyszek Buczkowski

Posted on
Buczkowski
     
     
     Autor „Pisz Pan książkę!” to Zbyszek Buczkowski, którego na pewno mieliście okazję zobaczyć już wcześniej, w filmach. Znamy go z „Alternatyw 4”, „Domu”, „Dnia świra”. Na pewno wielu z Was kojarzy go z serialu „Graczykowie”. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ chciałam poznać Buczkowskiego z trochę innej strony, poza filmami. Nie jako postać, która wciela się w daną rolę, a z prywatnej strony. Chciałam przekonać się, jak wygląda życie autora, co sądzi on o swoich rolach, jak zmieniło się jego podejście do odgrywanych ról z perspektywy czasu, jak wyglądała jego droga do kariery i kulisy sławy. Wszystkie odpowiedzi na moje pytania znalazłam właśnie w tej książce.

 

     Tytuł: „Pisz Pan książkę!” niewiele mi powiedział o treści książki. Patrząc na okładkę, zastanawiałam się o czym autor mógł pisać, co miał do przekazania czytelnikowi. Buczkowski w swojej książce opowiada o wydarzeniach ze swojego życia, od pierwszych sukcesów, od statystowania w filmach do odgrywania epizodów a następnie głównych ról. Zdradza nam sekrety zza kulis, opowiada o zabawnych sytuacjach, które miały miejsce na planie filmowym. Czytając, miałam wrażenie, że autor mógłby opowiadać bez końca, ciągle zaskakując nas nowymi historiami ze swojego życia.

 

     Buczkowski jest osobą z dużym poczuciem humoru. Cenię sobie pewność siebie, podoba mi się, kiedy dana osoba wie czego chce, stawia sobie cele i uparcie dąży do ich realizacji. Autor książki bez wątpienia jest taką osobą, jednak w książce, zbyt mocno przechyla szalę. Każdemu zdarzają się potknięcia, każdy ma jakiś słaby punkt a w tej książce, bohater zawsze wychodzi z opresji. Autor wierzy we własne siły, uważa się za człowieka spełnionego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, w pełni korzysta z życia, odnosi sukcesy. Czytając, dowiedziałam się, że Buczkowski nawet poprawia scenariusze, wszystko załatwia. Jest zaradny, bez wątpienia. Przeżył wiele ciekawych przygód – to prawda, jednak nie wspomina o niepowodzeniach, a jeśli już, to zaraz obraca je na swoją korzyść, myśli pozytywnie.

 

     Autor włożył wiele pracy, by osiągnąć sukces. Stawiał sobie cele i dążył do ich realizacji. W książce, przedstawia samego siebie, jako osobę, która zawsze znajduje właściwe rozwiązanie, wyjście z sytuacji. Chce, by jego rodzina była szczęśliwa, a równocześnie chce spełniać swoje marzenia. Jego opowieści są barwne, ciekawe i pełne humoru. Podziw wzbudza fakt, że potrafi pogodzić życie prywatne i zawodowe. Książka podzielona jest na rozdziały, wzbogacona jest zdjęciami.

 

http://muza.com.pl/