Myśl i bogać się – Napoleon Hill

Posted on
Myśl i bogać się - Napoleon Hill
Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Myśl i bogać się – książka, która zmienia myślenie i sposób postrzegania rozwoju, nie tylko tego zawodowego, ale i osobistego. Pozwala wypracować swoją własną definicję sukcesu.

Zanim po nią sięgnęłam, miałam mieszane uczucia. Nie byłam pewna czy warto poświęcać swój czas na czytanie, ponieważ tytuł „Myśl i bogać się” nie do końca do mnie przemawiał. Myślałam, że to kolejna książka o rozwoju i biznesie, w której autor będzie nam wpajał swoje „tajemne praktyki” i wiedzę, która zupełnie nic nie wnosi. Pewnie niejedna osoba zapyta, jak to, „Myśl i bogać się”? Przecież to brzmi nieprawdopodobnie.

Zanim sięgniesz po tę książkę, warto uzmysłowić sobie jedno: dla każdego bogactwem jest coś innego. Dla jednych to będą pieniądze czy dobra materialne a dla innych ważniejsze będzie wzbogacenie się fizyczne, emocjonalne, duchowe.

Poznaj 13 kroków do pełnego bogactwa

Z książki dowiesz się w jaki sposób rozwijać wiarę i budować pewność siebie, jak zapanować nad swoją świadomością za pomocą autosugestii, jak przejść trzynaście kroków do pełnego bogactwa. Napoleon Hill poświęcił kilkanaście lat życia na pracę nad metodą osiągania sukcesu. Uczył się od najlepszych, obserwował ludzi, którzy osiągneli wielkie fortuny, analizował ścieżki, którymi kroczyli, odkrywał zależności. Okazuje się, że każdy, kto kieruje się kilkoma prostymi zasadami, może osiągnąć sukces! Ważne tylko, by dostrzegać pewne rzeczy, odkryć w sobie siłę i wiarę, poznać dobrze samego siebie, swoje oczekiwania… i rozbudzić palące pragnienie bycia i działania! Wydawać by się mogło, że to proste, ale tak naprawdę wymaga ogromnego wkładu pracy nad sobą, swoimi przekonaniami, nastawieniem, określeniem czego naprawdę chcemy i potrzebujemy.

„Palące pragnienie bycia i działania to punkt początkowy, od którego musi zacząć marzyciel. Obojętność, lenistwo czy brak ambicji nie rodzą marzeń.”

„Wszystkie MYŚLI, KTÓRYM TOWARZYSZY REAKCJA EMOCJONALNA (czyli nadano im wartość uczuciową), POŁĄCZONE Z WIARĄ są natychmiast przekładane na ich fizyczne odpowiedniki.”

„Jeśli uważnie i troskliwie dobierzesz członków swojego Superumysłu, wśród nich znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która pomoże Ci rozwinąć WYTRWAŁOŚĆ.”

„Pozwolę sobie przypomnieć Ci, że „życie to gra, w której przeciwko Tobie gra CZAS. Jeśli zawahasz się przed wykonaniem ruchu albo nie przyjrzysz się uważnie ruchowi, który zamierzasz wykonać, Twoje pionki zostaną zmiecione z planszy przez CZAS. Grasz z przeciwnikiem, który nie toleruje NIEZDECYDOWANIA!”

Pokonaj lęki i bariery

Rozdział po rozdziale przechodzimy przez kolejne bariery, które dzielą nas od realizacji celów i osiągnięcia szczęścia. Poznajemy 57 wymówek, które wstrzymują nas przed działaniem – czytając je, zdanie po zdaniu, uświadamiamy sobie, że to prawda! Że sami siebie blokujemy, a do tego, robimy to nieświadomie. Z książki Myśl i bogać się, dowiesz się jakie podstawowe lęki towarzyszą nam na codzień i jak kontrolować taki stan umysłu. Poznasz 31 przyczyn, które utrudniają osiągnięcie sukcesu (np. niekorzystne pochodzenie, brak ambicji, prokrastynacja, niekorzystny wpływ otoczenia w okresie dzieciństwa, brak kapitału). Poznając je i rozkładając na czynniki pierwsze, możesz w pełni świadomie poznawać siebie, pracować nad podświadomością i nad sobą, eliminować przeszkody i zacząć stawiać sobie wyzwania!

Nie czekaj! „Właściwa chwila” nigdy nie nastąpi!

Oprócz tego, że lepiej poznasz siebie, poznasz historie osób, które osiągnęły sukces i są znani na całym świecie, mimo przeciwności życiowych, braku kapitału czy pochodzenia. Przeanalizujesz swoje obawy, popracujesz nad podświadomością, a przeszkody okażą się mniejsze, niż Ci się wydawało. Zobaczysz siebie i swoje otoczenie w innym świetle i odkryjesz siebie i swoje możliwości na nowo. Książkę polecam każdemu, kto chce się rozwijać, pracować nad sobą, zmienić punkt widzenia, wykorzystywać podświadomość i wiarę, zyskać motywację! Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz karierę i szukasz swojej ścieżki, którą chcesz podążać lub masz swoją firmę, czy pracujesz na etacie, ta książka jest dla Ciebie.

Uważam, że jest tak wiele książek do przeczytania, że szkoda czasu na czytanie drugi raz tych samych pozycji. Często wracam do wybranych fragmentów, rozdziałów, ale zazwyczaj nie czytam drugi raz tej samej książki. „Myśl i bogać się” przeczytam ponownie. Na pewno nie jeden raz.

Wydawnictwo: OnePress

  • Udostępnij