Nauka języka niemieckiego z Deutsch Aktuell!

Posted on

nauka języka niemieckiego

Pewnie jesteście ciekawi co przyniosą  nowe numery Deutsch Akuell? Trochę cierpliwości – tym razem przychodzę do Was z przeglądem dwumiesięcznika 86/2018 (styczeń-luty), który jakiś czas temu trafił do moich rąk.

Oczywiście, tak jak pozostałe numery magazynu, także ten jest dostępny na da.colorfulmedia.pl, jako archiwalny. Cały czas można go nabyć. Także materiały do odsłuchu są ciągle możliwe do pobrania – nie ma ograniczeń czasowych. Nagrania możesz ściągać do woli, na różne urządzenia, komputer czy telefon komórkowy. Dzięki temu, nawet w autobusie czy podczas biegania możesz uczyć się nowych słówek i osłuchiwać z językiem, co jest naprawdę ważne podczas nauki.

nauka języka niemieckiego

Nauka języka niemieckiego – wybierz temat dla siebie!

Może zainteresują Cię niemieckie komedie na poprawę nastroju lub Twoją uwagę przyciągną tematy kulturowe? Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie!

  • Unterhaltung – Deutsche Liebeskomödie
  • Kultur – Karneval in den DACH – Ländern
  • Kultur – Berlinare – das Fest der Filmliebhaber
  • Lied – Revolverheld: „Ich lass für Dich das Licht an”
  • Gesselschaft – Homosexualität in den DACH – Ländern
  • Gesellschaft – Bis dass der Tod uns scheidet
  • Konversation – Dating
  • Grammatik – Der Plural
  • Reise – Meersburg am Bodensee

nauka języka niemieckiego

Karneval in den DACH – Ländern

Artykuł, który najbardziej mnie zainteresował to Karneval in den DACH – Ländern, opowiadający o tradycji związanej z karnawałem. Ludzie wychodzą na ulicę, przebierają się w kolorowe stroje i świętują. Przez miasto przechodzi uroczysty pochód, wszyscy są szczęśliwi i zarażają innych pozytywnym nastawieniem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat uroczystości, które mają miejsce w tym okresie, zachęcam do sięgnięcia po Deutsch Aktuell 86/2018, gdzie znajdziecie całość tekstu, które autorem jest Piotr Tadeusz Orłowski.

Możliwość prenumeraty

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi numerami magazynów, przypominam o możliwości prenumeraty indywidualnej, grupowej oraz zagranicznej. Plusem jest to, że ceny są wtedy korzystniejsze i przede wszystkim nie przegapisz nowości, które pojawiają się w ofercie. Nauka języka niemieckiego zacznie być dla Ciebie zabawą, dostrzeżesz nowe możliwości, jakie daje Ci umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Jeśli nie chcesz prenumerować, ale masz ochotę sprawdzić czy to metoda nauki dla Ciebie, rozejrzyj się za numerami archiwalnymi – polecam przede wszystkim wydania specjalne, które naprawdę potrafią zaskoczyć! Dlaczego? Tego dowiecie się z jednego z kolejnych artykułów.

Temat Cię zainteresował? Przeczytaj jeszcze: Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego?