Dieta 5:2 – Samantha Logan

Posted on

dieta 5:2

Dlaczego dieta 5:2 cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem? Przez pięć dni w tygodniu jesz to za zawsze a przez kolejne dwa ograniczasz liczbę przyswajanych kalorii – w przypadku mężczyzn do 600 kcal a kobiety do 500 kcal. Czy to rozwiązanie idealne? Według kobiet, które ją stosowały, efekty przychodzą bardzo szybko i naprawdę są widoczne.

dieta 5:2

Zaglądnijmy do spisu treści

Oczywiście, każdy, kto chciałby zacząć swoją przygodę z odżywianiem w systemie 5:2 powinien przeczytać wstęp. Są tam zawarte  informacje, do kogo skierowana jest dieta, na czym dokładnie polega i dlaczego się sprawdza.. Ale przejdźmy do części, które pewnie okażą się dla Was najbardziej interesujące, czyli do przepisów. Do wyboru mamy poszczególne kategorie: śniadania i koktajle owocowe, sałatki, zupy, mięsa i inne podstawowe źródła białka, rozsądne dodatki, propozycje wegetariańskie. Na końcu autorka dodała rozdział specjalny, który pewnie przyciągnie Twoją uwagę – niskokaloryczne nagrody oraz słodkości i przekąski, którymi można się delektować bez poczucia winy. Brzmi kusząco? Pewnie, że tak!

dieta 5:2

Dokładny opis każdej potrawy

W każdym przepisie, składniki wypisane są w słupkach. Sposób przygotowania podzielony jest na poszczególne kroki. Jak widać, na powyższym zdjęciu, pod przepisami zamieszczone są rubryki z dokładnymi wyliczeniami odnośnie wartości odżywczej posiłku. Dzięki temu wiemy, jaka jest wartość energetyczna dania, ile zawiera tłuszczów, białka, cukrów czy żelaza.

dieta 5:2

Pizza na śniadanie?

No proszę, pizza na śniadanie w dietetycznej książce? Podczas diety, zazwyczaj unikamy wszelkiego rodzaju fast foodów, hamburgerów, frytek czy pizzy a tutaj taka niespodzianka! Spójrzcie na składniki – oto propozycja inteligentnego przyrządzenia potrawy. Żałuję tylko, że do przepisów nie są dołączone zdjęcia. Na pewno byłyby dodatkową zachętą, kusiłyby i przyciągały uwagę.

dieta 5:2

Przydatne tabelki

Na końcu książki mamy małe ściągi, tabelki zawierające przelicznik wagi i miar objętości. Dzięki temu, już nie musisz się męczyć, obliczać i zastanawiać np. ile gramów mieści się w jednej szklance.

  dieta 5:2

Dieta 5:2 pozwala na szybkie i skuteczne odchudzanie, bez głodowania i obciążania wątroby. Jeśli poszukujesz odpowiedniej dla siebie metody odchudzania a jeszcze żadna Cię nie usatysfakcjonowała, sięgnij po książkę Dieta 5:2 Samanthy Logan, być może jest to to, czego szukasz!

http://sensus.pl