Moje serce należy do Ciebie – Alessio Puleo

Posted on

Moje serce należy do Ciebie - Alessio Puleo

 

Nieuleczaln choroba i walka z czasem

Ylenia ma dopiero 18 lat, ciągle źle się czuje, zdarza jej się zasłabnąć, niknie w oczach. Tylko jej ojciec wie, co tak naprawdę jej dolega. Długo trzyma w tajemnicy fakt, że jego córka jest nieuleczalnie chora i uratować ją może tylko przeszczep. Nie chce martwić żony, pragnie zapewnić spokój córce. Uważa, że tak jest lepiej, chce uniknąć nerwów, bo boi się, że stan Yleni mógłby się pogorszyć, gdyby się o tym dowiedziała.

 

Nowa szkoła, pierwsza miłość – czy Ylenia dostanie szansę na nowe życie?

Dziewczyna, wraz z rodziną jest zmuszona do przeprowadzki, nie wie, że to wszystko dla jej dobra. Zaczyna naukę w nowej szkole i poznaje Alexa, który chodzi do tej samej klasy co ona. Chłopak lubi być w centrum towarzystwa, słynie z tego, że zawsze potrafi znaleźć ciętą ripostę. Nowa koleżanka zaczyna go fascynować swoją dojrzałością i tajemniczością. Nie zachowuje się tak, jak inne dziewczyny, jest bardziej poważna, trzyma wszystkich na dystans. W końcu Ylenia przekonuje się do Alexa, poddaje się uczuciu. Niespodziewanie wychodzi na jaw, że dziewczyna jest nieuleczalnie chora i uratować ją może jedynie przeszczep, ale szanse na to, żeby znaleźć dawce są nikłe..

 

„– Słucham, panie doktorze. – Powoli wrócił do biurka i usiadł.
– Niestety, nie ucieszy pana to, co mam do powiedzenia. Dokładnie przeanalizowałem wyniki ostatnich badań i…
– Bardzo mi przykro – ciągnął lekarz. Nic już nie da się zrobić. Będę szczery: nie zostało jej już wiele czasu. Ile… Ile czasu?
– Pięć… co najwyżej sześć miesięcy. Nie więcej. Choroba postępuje błyskawicznie. Chociaż z pozoru nie ma żadnych objawów, wyniki mówią same za siebie. Jest coraz gorzej, serce jest w bardzo złym stanie. Zapewniam, że zrobiliśmy wszystko, co się dało; już wyczerpaliśmy dostępne możliwości. Chyba że…”

 

Nieoczekiwane zwroty akcji

Alessio Puleo pisze w sposób bardzo emocjonujący, czytelnik utożsamia się z bohaterami, odczuwa ich nastroje. W książce następuje wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, zakończenie również zaskakuje. Moje serce należy do Ciebie uczy, że niezależnie od wieku czy sytuacji materialnej, w życiu mogą nas spotkać różne niepowodzenia i pojawiają się bariery do pokonania. Czasem przechodzimy obojętnie, obok ludzi i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kiedyś to my możemy być w takiej sytuacji.

 

Moje serce należy do Ciebie - Alessio Puleo