Tease – Amanda Maciel

Posted on

Tease

     Tease to powieść, która skupia się na aktualnym problemie, jakim jest przemoc w szkole. Amanda Maciel, autorka książki, podczas pisania inspirowała się prawdziwymi wydarzeniami.

     Główną bohaterką książki jest Sara, czyli dziewczyna, która wraz z trojgiem innych uczniów zostaje oskarżona o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, która w wyniku tego, targnęła się na swoje życie. Sara musi jeszcze raz przejść przez wydarzenia, wraz z prawnikami i sądową psychoterapeutką, zastanawia się w jakim stopniu przyczyniła się do samobójstwa koleżanki. Nie ma wsparcia wśród kolegów i koleżanek z klasy, ponieważ uznają ją oni za winną, oskarżają ją.

„Następnego ranka przed szkołą stoją wozy transmisyjne. Po południu stoją przed moim domem. Pod koniec tygodnia wszyscy wiedzą, że Emma Putnam została w domu w poniedziałek, poczekała, aż rodzice pójdą do pracy i owinęła sobie na szyi długi przedłużacz (…). Emma Putnam nie zabiła się tak po prostu. Zabiła się z konkretnego powodu. A tym powodem była Brielle. Dylan. Kyle. Jacob. I ja.”

     Sara przypomina sobie wszystkie momenty i wydarzenia, które doprowadziły do tragedii. Nie zdawała sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje pociągną za sobą głupie żarty, zastraszanie, oczernianie w internecie. W jej głowie kotłują się myśli: „przecież ona spała z moim chłopakiem”, „ona śpi z każdym”, „chciałam jej tylko dać nauczkę”.. ale czy to musiało się tak skończyć? Książka wywołuje w czytelniku mieszane uczucia. Z jednej strony żal nam dziewczyny, która popełniła samobójstwo a z drugiej strony staramy się zrozumieć, co kierowało Sarą. Do przeczytania zachęcam wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z portretem psychologicznym Sary, psychicznie znęcającej się nad koleżanką.

 

http://muza.com.pl/