„Docenić siebie i własną wartość” Adam Eason

Posted on

     Chcesz zobaczyć siebie w innym, nowym świetle? Bez kompleksów i zahamowań? Iść przed siebie z pewnością siebie i odwagą? Z nową wizją przyszłości? Z książką Adama Easona jest to możliwe! 
     Książka zainteresowała mnie już wtedy, kiedy pierwszy raz wzięłam ją do ręki. Nie jest to zwykły poradnik z którym trzeba usiąść i czytać. Ta książka napisana jest ciekawym sposobem. Otwierając spis treści zobaczysz, że w każdy rozdział to jeden dzień Twojej pracy nad sobą. Najpierw czytamy krótki wstęp odnośnie wartości i tego, co możemy zmienić w swoim życiu i jakie są sposoby na odniesienie wewnętrznego sukcesu. Później zapoznajesz się z krótką instrukcją na temat tego w jaki sposób przejść przez tę książkę, żeby wynieść z niej jak najwięcej. Co pozostało? Rozpocząć swoją podróż.. Każdego dnia przeczytać jeden rozdział, który będzie ustawiał nas na coraz wyższej pozycji. Im więcej stron pokonamy, tym bardziej będziemy zagłębiać się we własny umysł, swoje myśli. Podniesiemy poczucie własnej wartości, zaczniemy wierzyć, że marzenia można zamienić w cel. Trzeba uwierzyć w to, że mamy siłę i predyspozycje żeby wiele osiągnąć. W ciągu 21 dni odbędziemy podróż w głąb siebie, codziennie będziemy wykonywać zadania i odpowiadać sobie na pytania. Niektóre będą łatwe a inne trudniejsze, wymagające skupienia i zastanowienia.. Tylko teraz zastanówmy się: Czy zdecydujemy się na poznanie samego siebie? Czy odważymy się wziąć los w swoje ręce i stawić czoła własnym słabościom? Wyobraźmy sobie jak zmieniłoby się nasze życie, gdybyśmy się nauczyli pokonywać przeszkody.. Czy warto „chować głowę w piasek”? Rezygnować z czegoś, co jest dla nas ważne tylko dlatego, że nie wierzymy we własne możliwości? Pomyślmy jak wyglądają nasze stosunki z innymi. Czy potrafimy mówić to co myślimy i jasno wyrażać swoje zdanie? Czy odpowiada nam nasza pozycja zawodowa? A może mamy wizję wymarzonej pracy, jednak za bardzo boimy się zmian, żeby zrobić krok do przodu? Wyobraźmy sobie jak wygląda nasze życie obecnie i jak mogłoby wyglądać gdybyśmy pokonali swój strach i słabości. Zastanówmy się, czy kiedyś, za kilka lat nie obudzimy się z myślą, że nasze życie mogłoby wyglądać całkiem inaczej. Mamy tylko jedną szansę na pokonanie własnej drogi, więc w pełni ją wykorzystajmy.
     Książka napisana jest zrozumiale, składa się z 21 krótkich rozdziałów, które wymagają refleksji. Wraz z autorem odbywamy podróż, której celem jest kreślenie tego, czego tak naprawdę chcemy od życia i co jest dla nas ważne. Dzięki tek książce docenisz siebie, własną wartość, nabierzesz pewności siebie w kontaktach z innymi i nauczysz się podejmować wyzwania życia codziennego. Jest to pozycja, którą warto przeczytać, trzeba jednak pamiętać, że przeczytanie ostatniej strony to nie koniec pracy nad sobą! Musimy iść do przodu, budować własny system wartości i pokonywać trudności. Zawsze możemy powrócić do książki i w chwilach trudności podpierać się słowami autora.

http://sensus.pl/