Tylko matka – Elisabeth Carpenter

Posted on
Tylko matka Elisabeth Capenter
Tylko matka Elisabeth Capenter
Tylko matka - Elisabeth Carpenter

Matka zrobi wszystko, by jej dziecko było szczęśliwe. Zawsze będzie go bronić i wspierać. Niezależnie od tego jakie ono jest, dla niej zawsze będzie najlepsze. Zawsze będzie po jego stronie, nawet wtedy… gdy zostanie oskarżone o popełnienie morderstwa.

Wydawać by się mogło, że już wszystko będzie dobrze. Od ponad roku się uspokoiło – Erica Wright nie musi zmywać ze swojego domu napisu „morderca” ani psich odchodów, nie musi obawiać się o swoje życie. Jeszcze jakiś czas temu przez otwór na listy, do jej domu wrzucano podpalone gazety… była obwiniana o to, co się stało. W końcu ludzie zapomnieli… a może tylko czekają na to, co dopiero ma się wydarzyć. Syn Eriki po 17 latach więzienia ma wyjść na wolność, czy rozpocznie nowe życie?

Przeczytaj również: Zgodnie z planem Lee Child

Już nic nie będzie tak jak dawniej

Craig w końcu wychodzi na wolność. Erika tak długo na to czekała, a teraz zupełnie nie rozpoznaje w nim swojego dziecka. Czy jej syn może być winny popełnionym zbrodniom? W końcu przed laty skłamała dla niego, dając mu alibi. Czy pomyliła się w ocenie własnego dziecka? A możne wcale nie zna Craiga tak dobrze?

Książka Tylko matka Elisabeth Carpenter to historia o kobiecie, która chce dla swojego dziecka jak najlepiej, mimo, że jej syn wciąż łamie jej serce i zawodzi. Kiedy wszyscy go oskarżają, ona nadal w niego wierzy. Przez lata wykluczona ze społeczności, oskarżana, upokarzana, jakby to ona była winna wszystkiemu, co się stało, a ona tylko chciała dobra swojego dziecka.

Bohater książki, Craig, ma tylko jedną osobę, która go wspiera – MATKĘ. Mimo, że nachodzą ją wątpliwości co do niewinności syna, wciąż szuka rozwiązania i wierzy, że jej wątpliwości zostaną rozwiane.

Czy złożyłabyś fałszywe zeznania dla dobra bliskiej osoby?

Czytając, nachodzi nas refleksja, jak my byśmy się zachowali w takiej sytuacji? Czy wierzylibyśmy bliskiej osobie? Umielibyśmy się od niej odwrócić, gdyby została oskarżona o popełnienie zbrodni i wszystkie dowody by na na to wskazywały? Czy złożylibyśmy fałszywe zeznania, by bronić bliskich? Serce matki, która odwiedza swoje dziecko w więzieniu jest pełne bólu i rozterek, ale wciąż kocha i wierzy, że jeszcze będzie dobrze.

Książka Tylko matka Elisabeth Carpenter to kryminał, który przeczytałam w jeden dzień – pochłania do reszty, wywołując mieszane uczucia. Stawia przed bohaterką wybór: dobro dziecka czy moralność? Mogłaby iść na policję, powiedzieć wszystko co wie, ale co byłoby z jej dzieckiem? Co, jeśli naprawdę jest niewinne? Autorka wprowadza niesamowity klimat, pojawiają się: miłość, zawód, przerażenie – to mieszkanka uczuć, które budzą się w sercu matki, chcącej za wszelką cenę ratować swoje dziecko.

Dziękuję wydawnictwu Albatros za możliwość przeczytania książki.

  • Udostępnij