W głębi lasu – Harlan Coben

Posted on
W głębi lasu - Harlan Coben - recenzje książek

Już jest na Neflixie! Serial pojawił się zanim sięgnęłam po książkę „W głębi lasu” Harlana Cobena. Wytrwałam! Nie obejrzałam. Najpierw książka.

Wiem, że prędzej czy później przymierzę się do tego serialu, nawet z czystej ciekawości, żeby sprawdzić czy jest tak dobry, jak książka. Na razie wiem i mogę zdradzić, że w rolach głównych wystąpili Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Przejdźmy do samej książki.

Morderstwo. Las. Dwa znalezione ciała.

Co wydarzyło się w okolicach młodzieżowego ośrodka PLUS? Ciemna noc i środek lasu, – wydawać by się mogło, idealne miejsce i czas na dokonanie morderstwa. Cisza, spokój, ciemność, brak świadków. Okazuje się, że nie trudno jest znaleźć się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie – dwójka zakochanych staje się świadkiem zbrodni a ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Zaginęły 4 osoby, a znaleziona dwa ciała. Co się stało z pozostałymi? Uciekli? Zostali zamordowane? Pojawia się coraz więcej pytań. Głównym bohaterem książki jest Paul Copeland – to prokurator, a jedną z zaginionych jest jego siostra. Mimo, że minęło już 20 lat od tragicznej nocy, on nadal nie może się pogodzić ze stratą. Ze stratą, a może nadzieją na to, że jego siostra żyje i że uda mu się ją odnaleźć. Mimo wielu prób zapomnienia i pogodzenia się z przeszłością, myśli o zaginionej siostrze, natrętnie pojawiają się z powrotem. To on słyszał krzyki tej nocy, tego nie da się zapomnieć.

Wspomnienia ożywają na nowo

W Nowym Jorku zastrzelono mężczyznę i Paul jest przekonany, że to jedna z zaginionych wtedy osób. Czy jego siostra także żyje? Książka napisana jest w niesamowitym, mrocznym klimacie. Czytając, przenosimy się do ciemnego lasu, niemal odczuwamy to, co przeżywają bohaterowie. „W głębi lasu” przeplata się przerażenie, nadzieja, miłość, zwątpienie. Kiedy już wydaje się, że wszystko jest wyjaśnione, budzą się kolejne emocje, nowe poszlaki… Co wydarzyło się dawno temu w mrocznym lesie? W jaki sposób będzie to oddziaływać na przyszłość? Dla miłośników kryminałów to obowiązkowa pozycja do czytania.

Dziękuję wydawnictwu Albatros za możliwość przeczytania książki.

Przeczytaj również: „O krok za daleko” Harlan Coben

  • Udostępnij