English Matters – Dialogues in the car!

Posted on
English Matters magazyn w języku angielskim

English matters magazyn po angielsku

Jeśli śledzicie artykuły na moim blogu, magazyny English Matters znacie bardzo dobrze. Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym numerem (styczeń/luty 2018), który oczywiście jest nadal dostępny jako egzemplarz archiwalny. O czym możecie przeczytać w English Matters – Dialogues in the car? 

Nie, nie jest to numer skierowany dla kierowców czy pasjonatów motoryzacji. English Matters jak zwykle zaskakuje różnorodnością – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominam, że oprócz tekstu do czytania, są również dostępne materiały do odsłuchu, dzięki którym poznajemy wymowę i możemy „osłuchać się” z językiem angielskim. No to zaczynamy!

English matters magazyn po angielsku

Spis treści

Zanim zaczniemy czytać, warto zapoznać się ze spisem treści, który znajduje się na pierwsze stronie magazynu. Znajdziemy tam informację na temat kategorii oraz dowiemy się, które artykuły można odsłuchać. Jeśli spojrzysz na powyższe zdjęcie, po lewej stronie spisu treści zobaczysz symbol słuchawek, obok tytułów. W taki sposób oznaczane są materiały dostępne również w formie nagrań.

English matters magazyn po angielsku

Viva Forever – The Career of Mel B 

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, artykuł Viva Forever – The Career of Mel B może Cię zainteresować. Pani z powyższego zdjęcia pewnie jest Ci znana z filmików na You Tube a może nawet ćwiczysz razem z nią, oglądając/słuchając wskazówek? Być może… Ale czy wiesz jak wyglądała jej ścieżka kariery? W jaki sposób osiągnęła sukces i popularność? Zastanawiasz się czy było łatwo i jakie przeszkody musiała pokonać? W tym artykule zaglądniesz za kulisy i poznasz Mel B z zupełnie innej strony.

English matters magazyn po angielsku

Poisoned Mind – Anorexia and Bulimia

Problem anoreksji i bulimii pojawia się coraz częściej. Autor English Matters postanowił się dowiedzieć, dlaczego zaburzenie odżywiania dotykają coraz więcej młodych ludzi oraz jakie są ich przyczyny i konsekwencje. Dowiesz się jakie są objawy zaburzeń, uzyskasz informacje czym się od siebie różnią oraz co mają wspólnego, a co najważniejsze w jaki sposób są one diagnozowane i jak można pomóc cierpiącym na nie osobom.

English matters magazyn po angielsku

Angielski dla dzieci

Wiem, że wśród czytelniczek mojego bloga są również mamy, które chciałyby znaleźć dobrą metodę nauki języków obcych dla swojego dziecka. W English Matters znalazłam propozycje dwóch książek Angielski dla dzieci i Kreatywny angielski dla dzieci autorki Ewy Marii Rostek – po przeczytaniu opinii na temat książeczek sądzę, że warto zapoznać się z tą propozycją.

Artykuł Cię zainteresował? Sprawdź również: Jedzenie po angielsku!