Książki do nauki angielskiego – Ze słownikiem!

Posted on

książki do nauki angielskiego

Książki do nauki angielskiego wydawnictwa Ze słownikiem są idealne do połączenia nauki z przyjemnością. Poznajesz historie bohaterów a przy okazji utrwalasz słownictwo i przyswajasz nowe zwroty w języku angielskim.

Pewnie zapytasz mnie, po co czytać całą książkę, skoro można po prostu wypisać słówka i uczyć się ich na pamięć. Jasne, że można! Tylko nie dość, że jest to monotonne, to jeszcze nie wiesz w jaki sposób i w jakim kontekście można użyć danego czasownika czy rzeczownika. Czytając, nie czujesz, że musisz się uczyć. Po przeczytaniu kilku stron, język angielski staje się bardziej przyjazny, czytanie staje się przyjemnością. Poznajesz historie bohaterów, przeżywasz z nimi przygody. Nawet nie wiesz kiedy się uczysz! Jeśli czujesz taką potrzebę, możesz nauczyć się niezrozumiałych słówek – plusem wtedy jest to, że już wiesz, w jakim kontekście możesz ich użyć. Do tego, masz przed oczami pewien wykreowany obraz z książki, z wizualizacja znacznie  ułatwia zapamiętywanie.

książki do nauki angielskiego

Najczęściej używane słówka

Na końcu książki znajduje się słowniczek z najczęściej występującymi słówkami. Dzięki temu, po przeczytaniu, możesz przypomnieć sobie słownictwo lub nauczyć się słówek, których nie możesz zapamiętać. Vocabulary of most common words in this book może okazać się przydatny jeszcze przed rozpoczęciem czytania. Warto „rzucić okiem” na słownictwo lub nawet nauczyć się trudniejszych słówek, żeby ułatwić sobie zrozumienie czytanego tekstu.

Nie martw się! Jeśli przed czytaniem nie zapoznałeś się ze słownikiem zamieszczonym na początku książki, na każdej stronie z tekstem, na marginesach zamieszczone są trudniejsze słówka. Dzięki temu, jeśli czegoś nie rozumiesz, nie musisz tego szukać w słownikach internetowych czy innych książkach. Wystarczy, że spojrzysz na prawą stronę kartki. Prawda, że jest to ogromne ułatwienie?

książki do nauki angielskiego

Poziomy języka angielskiego

Ważne, że książki do nauki angielskiego wydawnictwa Ze słownikiem podzielone są na poszczególne poziomy znajomości języka angielskiego – każdy znajdzie coś dla siebie. Ja zaproponowałam Ci dzisiaj Anne of Green Gables, czyli znaną  wszystkim Anię z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery (poziom A2/B1), lecz jeśli Twój poziom jest inny, na stronie internetowej wydawnictwa na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli Twój poziom jest niższy i chcesz zacząć od podstaw, proponuję Ci The story of Doctor Dolittle (poziom A1/A2).

A jakie są Twoje metody nauki języków obcych? Co ułatwia Ci zapamiętywanie?