Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego?

Posted on

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego? Pewnie się domyślacie, że zaproponuję Wam jeden z numerów Deutsch Aktuell! Trochę cofniemy się w czasie! Dlaczego? Bo zaprezentuję Wam egzemplarz wrzesień-październik 2017, który dostępny jest jeszcze jako numer archiwalny.

Dla tych, którzy dopiero zaglądnęli na bloga i zastanawiają się czym właściwie jest Deutsch Aktuell, przypomnę, że to magazyn do nauki języka niemieckiego, dzięki któremu można połączyć naukę z przyjemnością, zdobywanie wiedzy na różne tematy z przyswajaniem nowych słówek!

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Ciekawa grafika i zdjęcia przyciągające uwagę

Fotografie i rysunki to element, który zachęca do czytania. Pierwsze co robię, kiedy dostaję magazyn do ręki, to przeglądanie kolejnych stron i szukanie tematów, które najbardziej mnie zainteresują. Kiedy trafiam na zaskakujące zdjęcia i grafiki, nie mogę pominąć artykułu! Widzę postacie, interesujące budowle i zastanawiam się o czym będzie tekst. Z Deutsch Aktuell nie odkładam nauki na później! Z przyjemnością czytam od razu, szukam znaczenia słówek w słowniczkach znajdujących się pod tekstem, a przy okazji zdobywam wiele ciekawych informacji.

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Spis treści

W tym numerze magazynu znajdziemy artykuły takie jak: Baumkuchen, Eva Zeller, Die kirchlichen Feste und Feierlichkeiten, Wittenberg. Jak widać, tematyka jest bardzo różnorodna i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Kalendarz

Jest pewien element, który powtarza się w każdym numerze. To kalendarz w którym można znaleźć ważne Święta i wydarzenia planowane w Niemczech na najbliższy czas. O niektórych, do tej pory, nawet nie miałam pojęcia!

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Czytaj, oglądaj, słuchaj

Jeśli szukasz propozycji ciekawych filmów, książek czy utworów muzycznych, w magazynie znajdziesz podpowiedź, z jakimi tytułami warto się zapoznać. Być może wybierzesz Komedię czy Thiller w języku obcym i dodatkowo podszkolisz swoje umiejętności językowe?

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Gramatyka

Bez tego się nie obejdzie, ale nie martw się, autorzy w jasny sposób przekazują zasady niemieckiej gramatyki i podsuwają zadania do rozwiązania, z którymi na pewno sobie poradzisz.

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego?

Z Deutsch Aktuell na pewno przyspieszysz tempo nauki! Dlaczego? Zastanów się jak idzie Ci przyswajanie pojedynczych słówek. Uczysz się 5, 10, 15 czasowników dziennie, szukasz nowych rzeczowników, zapamiętujesz na kilka dni, po czym zapominasz. Dlaczego tak się dzieje? Nie widzisz ich zastosowania w zdaniu, nie wizualizujesz, nie wyobrażasz sobie sytuacji, postaci, wydarzeń, które pozwolą szybciej zapamiętywać. W Deutsch Aktuell masz podane i przetłumaczone słówka, możesz się ich nauczyć, ale później widzisz, w jaki sposób są wykorzystane w tekście, a nawet możesz skorzystać z materiałów do odsłuchu, dzięki którym łatwiej będzie Ci zapamiętać. Do dzieła! Pamiętaj, magazyny z tej serii, są również dostępne w języku angielskim!