Magazyn po angielsku English Matters

Posted on

magazyn po angielsku

Magazyny English Matters niesamowicie wciągają! Z niecierpliwością czekam na kolejny numer, tymczasem zdradzę Wam rąbka tajemnicy, jakie tematy były poruszane w numerze 66 wrzesień/październik 2017.

Mam w swojej kolekcji kilka numerów magazynu i często do nich wracam. Zaskakujące jest to, że w żadnym z nich tematy się nie powielają. Każdy wnosi coś nowego, uczymy się i jednocześnie zdobywamy ciekawe informacje na różne tematy. Każdy znajdzie coś dla siebie! Ja najbardziej lubię artykuły związane z kulturą i podróżami.

magazyn po angielsku

Zacznij przygodę z English Matters

Powyżej zamieściłam spis treści. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z magazynem English Matters, ale zastanawiasz się, czy znajdziesz w nim tematy, które Cię interesują, zapoznaj się z poszczególnymi propozycjami. Jestem pewna, że niejeden artykuł zwróci Twoją uwagę.

magazyn po angielsku

Tematy zaskakują!

Spotkałam się z opiniami, że „skoro English Matters to magazyn po angielsku, to pewnie służy tylko do nauki i nie dowiem się z niego nic nowego”. Jeśli tak uważasz, to naprawdę możesz się zdziwić! Znajdziesz tam artykuły o różnorodnej tematyce. Przykład: Naked Truth! Naga prawda – perfekcyjne zdjęcia na bilbordach, nagość w reklamach – w jaki sposób reklama przyciąga uwagę odbiorców? Pewnie myślisz, że słówka będą skomplikowane a zdania trudne do zrozumienia. Tym nie musisz się martwić. Autorzy dbają o to, żeby pisać zrozumiale, a trudniejsze wyrażenia są podkreślone i zamieszczone pod tekstem. Sięgnij po „magazyn po angielsku” English Matters i sprawdź!

magazyn po angielsku

Artykuł, który warto przeczytać!

Jednym z ciekawych artykułów w tym numerze jest Poldark – a Period Drama for Everyone. Autor opowiada o serialu, jego historii i nagrywaniu. Zdradza również lokalizacje, w jakich serial był nagrywany. Przykładowe znajdziesz na powyższym zdjęciu.

magazyn po angielsku

Ciekawe zdjęcia i ilustracje

Każdy artykuł opatrzony jest ciekawymi, przyciągającymi wzrok zdjęciami i obrazkami. Oglądając poszczególne strony magazynu, widzimy piękne widoki, zaskakujące rysunki, dzięki czemu od razu chcemy przeczytać artykuł i dowiedzieć się o czym jest. Skończysz czytać jeden, zaczynasz czytać kolejny. Z English Matters nie musisz zdobywać wiedzy, lecz po prostu chcesz. Pamiętajcie, że archiwalne numery można kupić! Jeśli magazyn Cię zainteresował, zaglądnij również na wydanie specjalne Brytyjska odmiana angieskiego English Matters.