Język angielski dla początkujących! Ze słownikiem

Posted on

język angielski dla początkujących ze słownikiem

Chcesz zacząć swoją przygodę z językiem angielskim? A może jesteś masz już za sobą kilka lekcji lub uczysz się samodzielnie? Jeśli tak, dzisiejsza propozycja na pewno Cię zainteresuje…

Jeśli śledzisz mój profil na instagramie, to wiesz, że jakiś czas temu otrzymałam przesyłkę od wydawnictwa Ze słownikiem. Jak pewnie słusznie się domyślasz, jest to książka. Dzięki niej można przyswoić nowe słówka w języku angielskim, powtórzyć zwroty, które już znamy, oswajać się z gramatyką. W jaki sposób? Już wyjaśniam…

język angielski dla początkujących ze słownikiem

Co kryje się pudełku?

W tym tajemniczym pudełku, ukrył się Doktor Dolittle i jego zwierzęta! To książka w języku angielskim, na poziomie A1/A2, z podręcznym słownikiem angielsko-polskim. Pamiętaj, na początku nie jest najważniejsze co wybierzesz: czy będzie to kryminał, magazyn czy bajka dla dzieci. Najważniejsze, żeby czytać, przyzwyczajać się do języka obcego, oswajać się z nim.

język angielski dla początkujących ze słownikiem

Połącz naukę z przyjemnością!

Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta przygotowana jest w taki sposób, żeby łączyć naukę z przyjemnością. Poznajesz treść lektury a przy tym uczysz się słownictwa. Co więcej, nie musisz mieć obok siebie słownika czy tłumacza google, ponieważ wszystkie trudniejsze słówka wyjaśnione są na marginesach poszczególnych stron. Jeśli zapomnisz jakiegoś łatwiejszego słowa, też nie musisz się martwić! Wszystkie, które zostały użyte w książce, a nie ma ich na marginesach, na pewno znajdziesz w słowniczku na początku książki. Język angielski dla początkujących? Zacznij Ze słownikiem!

język angielski dla początkujących ze słownikiem

Język angielski dla początkujących!

Spójrz na powyższe zdjęcie. To słownik, który znajduje się na początku książki. Zakreśliłam ołówkiem przykładowe słówka, które mogą mi się mylić z innymi. Nauczyłam się ich, jeszcze zanim zaczęłam czytać, dzięki czemu szybciej pokonuję kolejne strony a przy okazji utrwalam swoją wiedzę.

język angielski dla początkujących ze słownikiem

Wybierz poziom odpowiedni dla siebie!

Kolejna rzecz, która mi się podoba to wyraźne, duże litery i odstępy między poszczególnymi fragmentami. Dzięki czemu łatwiej jest zorientować się w czytanym tekście, lub ewentualnie wrócić do fragmentu, który nas interesuje. Oczywiście, zdania tworzone są w czasach, które powinny znać osoby na poziomie A1/A2 (język angielski dla początkujących). Ty możesz wybrać książkę na poziomie, na którym aktualnie jesteś. Dzięki temu nie będziesz mieć wątpliwości, że czytany tekst będzie zbyt łatwy lub zbyt trudny. Czytając, przyzwyczajamy się do budowy zdań w języku obcym! Myślę, że odkąd zaczęłam czytać książki tego typu, płynniej przekazuję swoje myśli w języku angielskim. Już nie zastanawiam się tyle nad tym, jakiego czasu użyć, to zaczyna przychodzić stopniowo, naturalnie.

język angielski dla początkujących ze słownikiem

Zapamiętuj, ćwicz, utrwalaj wiedzę!

E-booki nie są dla mnie! Zdecydowanie wolę wersję papierową książki. Duży plus za grube kartki, które na pewno doceni wielu czytelników. Zakładka, jak widać na powyższym zdjęciu również okazała się przydatna. Podsumowując, jeśli chcesz mówić w języku obcym, warto zapisać się na lekcje czy samodzielnie uczyć słówek, ale tą naukę dobrze jest również czymś podeprzeć. Czymś, co pomoże nam zapamiętywać, utrwalać wiedzę i ćwiczyć budowanie zdań. Czytanie książek w języku angielskim jest dobrym rozwiązaniem i pomocą w nauce! Tym bardziej, jeśli możesz wybrać poziom odpowiedni dla siebie. Artykuł Cię zainteresował? Napisz w komentarzu, co myślisz o takim sposobie na naukę i utrwalanie wiedzy.