Jedzenie po angielsku! English Matters

Posted on

jedzenie po angielsku

Przychodzisz do restauracji i prosisz o menu. Jesteś w Anglii, więc masz pewność, że karta dań będzie w języku angielskim. Co może się w niej znaleźć? Po jakie posiłki najczęściej sięgają Anglicy? Jak nazywają się najpopularniejsze potrawy?

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na powyższe pytania, warto sięgnąć po wydanie specjalne English Matters, Food – Eat do live, live to eat. Nr 23/2017 jest doskonałym rozwiązaniem, zarówno dla osób, które uczą się słówek kulinarnych jak i dla tych, którzy chcą poznać tradycyjne potrawy i przyzwyczajenia żywieniowe osób mieszczakajcych w innych państwach.

jedzenie po angielsku

Dla wzrokowców i słuchowców

Niezależnie od tego czy jesteś wzrokowcem, czy lepiej zapamiętujesz ze słuchu, z English Matters pomoże Ci w nauce. Magazyn zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć apetycznych potraw, w tekstach podkreślone są trudniejsze słówka, dzięki czemu łatwiej znaleźć je w słowniczkach, dołączonych do artykułów. Do tekstów dołączone są kody, których można użyć na stronie English Matters. Umożliwiają one skorzystanie z odłuchu tekstów, dzięki czemu utrwalasz słówka, uczysz się prawidłowej wymowy i możesz „osłuchać się” z językiem angielskim.

jedzenie po angielsku

Skuteczne metody zapamiętywania

Spójrz na powyższe zdjęcie dołączone do jednego z tekstów. Przyprawy są przedstawione obrazkowo, każda z nich jest podpisana w języku angielskim i polskim. Spojrzysz raz czy drugi na obrazki, przeczytasz podpisy i nawet nie wiesz kiedy zapamiętujesz!

jedzenie po angielsku

Słowka, słówka…

Zobacz na powyższe zdjęcie, jakie smakołyki proponują nam autorzy artykułów. Po prawej stronie zdjęcia znajdziesz przykładowy słowniczek i słówka, które mogą okazać się przydatne, nie tylko w zrozumieniu czytanego tekstu, ale także w codziennej komunikacji. Oprócz czytania tekstu warto uczyć się słówek i zwrotów ujętych w słowniku. Pamiętaj, nawet jak perfekcyjnie umiesz gramatykę, jeśli nie znasz słówek, nie zrozumiesz drugiej osoby i nie będziesz w stanie jej odpowiedzieć.

jedzenie po angielsku

Połącz naukę z przyjemnością

English Matters to nie tylko nauka słówek czy zwrotów, ćwiczenie czytania czy możliwość „osłuchania się” z językiem. To także źródło ciekawych informacji. Łączysz naukę ze zdobywaniem wiedzy, poszerzasz zakres słów, a przy okazji zyskujesz ciekawe informacje. Nauka staje się przyjemnością. Czytasz jeden tekst, chcesz poznać kolejny temat, dowiedzieć się więcej… I nawet nie wiesz kiedy przyswajasz wiedzę! Zacznij swoją przygodę z English Matters, połącz naukę z przyjemnością. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z językiem angielskim, przeczytaj artykuł Angielski dla początkujących – English Matters.