Studentka – Tess Gerritsen

Posted on
okładka_książka-Studentka-Tess-Gerritsen
okładka książka Studentka - Tess Gerritsen

Młoda dziewczyna spada z balkonu apartamentowca. Wszystko wskazuje na to, że w zdarzenie nie były zaangażowane osoby trzecie. Frankie Loomis, detektyw bostońskiej policji, nie wierzy jednak, że było to samobójstwo.

Obok dziewczyny nie znaleziono telefonu komórkowego. Czyżby ktoś zabrał go celowo z miejsca zdarzenia? Ten fakt nie daje spokoju Frankie. Detektyw postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć odpowiedź na nurtujące ją pytania. Czy Taryn Moore targnęła się na własne życie? Jaki mogła mieć powód młoda dziewczyna, która właśnie miała rozpocząć studia doktoranckie?

Na kogo padną podejrzenia…

Podejrzenia padają na byłego chłopaka Taryn, ponieważ to właśnie z nim kontaktowała się niedługo przez tragicznym zdarzeniem. Wkrótce do podejrzanych dołącza przyjaciel dziewczyny, Cody. Chłopak był zakochany w Taryn, a ta, nie odwzajemniała jego uczuć. Wkrótce wychodzi na jaw mroczna strona dziewczyny… chorobliwa obsesja, która mogła zrujnować życie jej i innym. Co takiego wydarzyło się w życiu Taryn? Kto odpowiada za jej śmierć? A może jednak to było samobójstwo? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Tess Geritsen Studentka.

Tess Gerritsen Studentka

Jestem pozytywnie zaskoczona twórczością Tess Gerritsen. W ksiażce Studentka autorka zbudowała trzymającą w napięciu historię, rzucając podejrzenia na różne osoby pojawiające się w życiu bohaterki.

Razem z detektyw Frankie krok po kroku dążymy do rozwiązania zagadki, która staje się coraz bardziej zagmatwana. Poznajemy historię Taryn z różnych perspektyw, zderzają się ze sobą punkty widzenia, nasuwają nam się podejrzenia, które ostatecznie prowadzą do rozwiązania zagadki. Podczas retrospekcji wracamy do życia dziewczyny. Możemy poznać jej myśli… tylko czy możemy zrozumieć zachowanie bohaterki? To już pozostawiam Wam, czytelnikom.

Sprawdź także: BEZ POŻEGNANIA – HARLAN COBEN

Dziękuję wydawnictwu Albaros za możliwość przeczytania książki.

  • Udostępnij