Język angielski biznesowy – wydanie specjalne Bussiness English Magazine

Posted on
język angielski biznesowy

język angielski biznesowy

Język angielski biznesowy może okazać się naprawdę przydatny w pracy – jego znajomość często jest wymagana i to na wysokim poziomie! Jeśli znasz już podstawy i chcesz nadal się uczyć i rozwijać umiejętności językowe, sięgnij po Bussiness English in Practice – wydanie specjalne Business English Magazine.

Język angielski biznesowy z początku może wydawać się trudny i nie do opanowania. Czas zmienić to wyobrażenie i spojrzeć na słówka biznesowe trochę bardziej przychylnie. Jeśli do tej pory uczyłeś się na pamięć i ciężko Ci było posługiwać się skomplikowanymi zwrotami w praktyce, może warto zastanowić się nad zmianą sposobu nauki?

język angielski biznesowy

Jakie tematy znajdziemy w magazynie?

Spójrz na tematy, jakie są poruszane w magazynie: jak napisać maila, list biznesowy czy umowę, w jaki sposób negocjować, w jaki sposób sprzedać i kupować – to tylko niektóre z tematów. Bussiness English in Practice ma aż 82 strony! Uczysz się na konkretnych przykładach, dzięki którym zapamiętujesz bez wysiłku, dzięki skojarzeniom.

język angielski biznesowy

Jak napisać maila biznesowego?

Pisanie maili biznesowych to nie jest łatwa sprawa. Czasem trudno nam sformułować treści w języku polskim, a co dopiero napisać ważną wiadomość w języku obcym. Właśnie dlatego uważam, że ten temat jest jednym z ważniejszych w magazynie i warto zwrócić na niego szczególną uwagę. Na początku poznamy historię maili biznesowych i dowiemy się dlaczego są takie ważne w biznesie. W kolejnej części artykułu dostaniemy kilka dokładnych wskazówek jak poprawnie napisać maila i jakie części powinny się w nim znajdować, jakich zwrotów i sformułowań używać, oraz co jest właściwe w takiej wiadomości a co nie jest wskazane.

język angielski biznesowy

Gotowe przykłady wiadomości mailowych

Autor artykułu Writting Exemplary Emails oprócz cennych wskazówek, zamieścił również przykład maila – dzięki temu oprócz teorii możemy zobaczyć jak taki mail wygląda w praktyce. Myślę, że komplet przydatnych informacji może nam znacznie ułatwić pracę w biurze – mailowanie już nie będzie takie straszne!

język angielski biznesowy

Small Talk, czyli rozmowa towarzyska

Oprócz pisania maili czy obierania telefonów, jeśli nasza praca tego wymaga, chodzimy na spotkania biznesowe. Jeśli pracujemy w międzynarodowej firmie to nie unikniemy rozmów ze współpracownikami w drodze na takie spotkania czy nawet w kuchni, w korytarzu, w drodze na autobus czy podczas imprezy firmowej. Jak zachować się podczas takich spotkań? Co mówić a czego nie wypada? Jak wykorzystać czas spędzony z innymi pracownikami, żeby osiągnąć sukces? Co robić, żeby pozostawić po sobie dobre wrażenie? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, koniecznie zaglądnij do rozdziału Minuscule Speech.

język angielski biznesowy

Sprawdź czy potrafisz!

W magazynie wydawnictwa Colorful Media znajdziesz wiele przydatnych zwrotów i sformułowań, a także testów, dzięki którym możesz sprawdzić swoje umiejętności. Kiedy przeanalizujesz czytany test i zapoznasz się ze słówkami, język angielski biznesowy nie będzie dla Ciebie taki trudny. Dzięki Business English Magazine uświadomisz sobie, że nauka nie musi być tylko nudnym wkuwaniem słówek. Poznawanie języka może okazać się interesujące i przyjemne.

Magazyn Cię zainteresował? Sprawdź również English Matters – Dialogues in the car!