Gwiazdor – Piotr C.

Posted on
Gwiazdor - Piotr C
Gwiazdor - Piotr C.

Benek to scenarzysta, alkoholik i lekoman. Ma 40 lat i właśnie jest w najgorszym momencie swojego życia.

Pieniądze, sława, otaczanie się gwiazdami, zdjęcia na ściankach… dla wielu ludzi to marzenie. Dla niego to codzienność. Codzienność, która staje się uciążliwa, męcząca i zwyczajnie sztuczna.

Benek nie ma ani chwili spokoju. Jest zimowy dzień, a do jego warszawskiego mieszkania właśnie puka kobieta, która wkrótce okazuje się… łapówką. Kobietę przysłał Rygiel, znany raper, który otacza się modelkami, celebrytkami i luksusowymi escortkami. Narkotyki i morze alkoholu są u niego na porządku dziennym. Benek nie do końca pochwala tryb życia przyjaciela, ale w końcu każdy ma prawo żyć tak, jak chce, dopóki inni na tym nie cierpią…

Tylko jedna prośba

Rygiel prosi przyjaciela o zaopiekowanie się jego kuzynką oraz jej synkiem, co Benkowi nie do końca się podoba. Do tego wybucha skandal z Ryglem w roli głównej. Jak Benek poradzi sobie w niespodziewanej sytuacji? Czy znany Raper dopuścił się przestępstwa? Czy Benek wypełni obietnicę daną Ryglowi? Jak potoczą się losy bohaterów?

Książka Gwiazdor zachowana jest w takim samym tonie, jak poprzednie propozycje do czytania tego autora. Dostarcza czytelnikowi dużą dawkę humoru. Piotr C. ma niesamowitą lekkość w pisaniu i wyobraźnię. Wrażliwi mogą mieć problem z przebrnięciem przez nią, ze względu na liczne wulgaryzmy, które pojawiają się niemalże na każdej stronie, ale odpowiedzmy sobie na pytanie, czy ta książka wywoływałaby takie same odczucia i tak dosadnie ukazywałaby świat celebrytów i show biznesu, gdyby była w innym tonie?

Przeczytaj również: Piotr C. #To o nas

Słowa i obrazowe opisy, może nawet trochę przejaskrawione, przenoszą nas do świata, który z innej perspektywy może się wydawać idealny, pełen szczęścia i wolności. Taki obraz celebryckiego raju, może być dla niektórych szokiem i niedowierzeniem. W końcu gwiazdy mają tyle możliwości, są rozpoznawalne, wiodą dostatnie życie – to wszystko pokazują nam w social mediach, na instagramie i facebooku. A jak to wygląda w rzeczywistości?

Gwiazdor – historia zza kulis

Piotr C. ukazuje życie „za kulisami”, które nie zawsze jest kolorowe. Mimo, że na pierwszy rzut oka książka może się wydawać zwykłą, prostą i dość przewidywalną historią, która ma nas rozbawić, łatwo dostrzeżemy tutaj drugie dno. Wraz z czytaniem kolejnych stron stawiamy sobie pytanie: gdzie znajduje się granica i na ile można sobie pozwolić mając pieniądze i sławę? Jak łatwo tą granicę minąć? Jak bardzo nieumiejętne korzystania z tego co posiadamy, może okazać się zgubne?

Dziękuję wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania książki.

  • Udostępnij