Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

Posted on

Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

Przegląd – wydanie specjalne Deutsch Aktuell

Dzisiaj mam przed sobą wydanie specjalnie Deutsch Aktuell – Berlin Entdecken. Wraz z pokonywaniem kolejnch stron, będziemy na nowo odkrywać Berlin.

Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

O czym?

Jakich artykułów możemy się spodziewać? Berliner Kuchen, Baden mit Tradition, Sommerurlaub in der Haupstadt, Internationale Filmfestspiele Berlin – Berlinare, Die Werke der Klassischen Moderne, Berliner Zitate, Das Branderburger Tor i wiele innych! Numer 3/2017 ma aż 61 stron.

Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

Berliner Kuchen Berliner

W magazynie znajduje się ciekawy artykuł na temat regionalnej kuchni Berlina. Mowa jest m.in. o berlińskich pączkach, kiełbaskach, kluskiach czy pierogach. Jak zobaczyłam dodane do tekstu zdjęcia, od razu zrobiłam się głodna!

Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

Berliner Dialekt

Artykuł na temat Dialektu w Berlinie, nie jest zbyt łatwy do zrozumienia. Na szczęście, jest opatrzony słowniczkiem, jak każdy tekst zamieszczony w Deutsch Aktuell. Trudniejsze pojęcia są wyjaśnione, dzięki czemu jest nam łatwiej zapoznać się z treścią przekazywaną przez autora. Jakie słówka mogą okazać się niezrozumiałe szczególnie dla osób początkujących? Np. der Reibnelaut,-e – spółgłoska szczelinowa, weich artikuliert – miękko artykuowany, Vokaldoppelung,-en – dwugłoska, die Hebung des Vokals – ściśnienie samogłoski (przekształcenie się samogłoski „a” w „i”). Jak widać, dzięki Deutsch Aktuell, można zdobyć naprawdę rozległą wiedzę i zapoznać się ze słówkami z każdej kategorii.

Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

Geschmack kennt keine Grenzen

Kolejnym artykułem, który warto przeczytać jest Geschmack kennt keine Grenzen. Czytając, nie tylko uczymy się języka, ale dowiadujemy się ciekawych rzeczy na tematy produktów i producentów niemieckich, przemysłu spożyczego, rolnictwa i ogrodnictwa.

Wydanie spejalne Deutsch Aktuell

Berliner Dom Die wichtigste dynastische Grablege Deutschlands

Ten numer, to źródło informacji na temat architektury oraz miejsc, które warto zobaczyć w Berlinie: Katedra w Berlinie, Francuska Katedra, Plan Żandarmerii, platforma widokowa. Kolorowe zdjęcia sprawiają, że chciałoby się tam być i móc wszystko zobaczyć na własne oczy.

http://deutschaktuell.pl/

 • Ja spasuję, gdyż mój język niemiecki pozostawia wiele do życzenia, ale polecę ten magazyn mojej koleżance. Może ona się skusi.

  • Mój też! Teraz bardziej przykładam się do nauki angielskiego. Na szczęście słowniczek pod każdym artykułem pomaga w zrozumieniu czytanych tekstów. 🙂

 • Mam akurat w planach w najbliższym czasie wybrać się do Berlina 🙂

  • Magazyn możesz zabrać ze sobą w podróż. 🙂 Jedziesz na wakacje czy do pracy?

   • Mieszkam obecnie w Niemczech i skoro już tu jestem, to chciałabym wybrać się do Berlina 🙂

    • No to oczywiście, trzeba skorzystać! 🙂

 • Kiedyś zaczytywałam się w anglojęzycznym wydaniu 🙂 Uwielbiam ten magazyn!

  • Już nie czytasz takich magazynów? 🙂

 • Dobry pomysł na szlifowanie znajomości języka. 🙂
  Bookendorfina

  • Dodatkowo, oprócz czytania rozwijamy umiejętność rozumienia ze słuchu. W magazynach znajdują się kody, za pomocą których można pobrać MP3 do odsłuchu. 🙂

 • Może byłby to dla mnie dobry pomysł na odświeżenie języka? Skoro jest słowniczek 🙂

  • Zachęcam do śledzenia bloga – recenzje pojawiają się na bieżąco, może któryś z numerów magazynu Ci zainteresuje. 🙂