Magazyn do nauki języka niemieckiego – Deutsch Aktuell 88/2018

Posted on
magazyn do nauki języka niemieckiego

magazyn do nauki języka niemieckiego

Mam przed sobą magazyn do nauki języka niemieckiego Deutsch Aktuell – egzemplarz archiwalny, a w nim ogromną dawkę wiedzy, inspiracji i nowości. Jeśli chcesz łączyć przyjemne z pożytecznym, uczyć się języka i poszerzać wiedzę z różnych dziedzin, jesteś we właściwym miejscu.

Jak widać na okładce, w tym numerze nie zabraknie prac artystycznych, kolorów i tematu mediów społecznościowych. Na pewno znajdzie się coś dla osób, w których drzemie dusza artysty. Jeśli chcesz poćwiczyć kreatywność i poczytać na temat malowideł ściennych, zaglądnij do artykułu z okładki: Wandemalerei – die kontroverse Kunst.

magazyn do nauki języka niemieckiego

Co znajdziemy w tym numerze?

Magazyn do nauki języka niemieckiego Deutsch Aktuell to dobry wybór – możesz jednocześnie uczyć się słówek, ich zastosowania w tekście, gramatyki, rozumienia tekstu czytanego oraz rozumienia ze słuchu (większość artykułów można odsłuchać, ponieważ są dostępne w formacie MP3). Spis treści możecie zobaczyć powyżej: ludzie, podróże, konwersacje, kultura i wiele innych propozycji – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

magazyn do nauki języka niemieckiego

Gramatyka nie musi być trudna!

Masz problem z zapamiętywaniem końcówek, nie potrafisz odmieniać rzeczowników przez przypadki i czujesz, że gramatyka nie jest Twoją mocną stroną? Jeśli regularnie będziesz zapoznawać się z przykładami i przyswajać niewielką dawkę reguł gramatycznych, to na pewno szybko zobaczysz efekty. Magazyn do nauki języka niemieckiego Deutsch Aktuell ma to do siebie, że nie przytłacza nas nadmiarem skomplikowanych zadań gramatycznych. Skupiamy się na rozumieniu czytanego tekstu – wtrącenia dotyczące gramatyki są tylko dodatkiem, jak się później okazuje, bardzo cennym!

magazyn do nauki języka niemieckiego

Pora na gotowanie!

Tak jak wspomniałam powyżej, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Uwielbiasz gotować lub chcesz się tego nauczyć? W Deutsch Aktuell znajdziesz przepis – może zgadniesz na jaką potrawę? Każdy magazyn do nauki języka niemieckiego wydawnictwa Colorful Media zawiera artykuły opatrzone słowniczkiem – dzięki temu nie musisz szukać słówek w słownikach. Są podane tuż pod tekstem, co ułatwia zrozumienie podczas czytania.

Jeśli temat Cię zainteresował, sprawdź również: Deutsch Aktuell Wydanie specjalne – język niemiecki dla początkujących!