Brytyjska odmiana angielskiego! English Matters

Posted on

Brytyjska odmiana angielskiego

English Matters ciągle zaskakuje!

Każdy numer English Matters zawiera ciekawe tematy i zagadnienia o których warto przeczytać. Kusi kolorowymi zdjęciami i profesjonalnym podejściem do przekazywania wiedzy. Autorzy, wraz z każdym egzemplarzem, który pojawia się w sprzedaży, serwują nam nową dawkę słówek i przydatnych zwrotów. Tym razem przygotowali dla nas wydanie specjalne – I love British English! Brytyjska odmiana języka angielskiego nie jest taka straszna, jak na początku może się wydawać.

Brytyjska odmiana angielskiego

Nie taki diabeł straszny..

Szczerze powiedziawszy, nie byłam pewna czy brytyjska odmiana angielskiego nie utrudni mi nauki i odrobinę nie namiesza w głowie. Nic z tych rzeczy! To było bardzo ciekawe doświadczenie i możliwość spróbowania czegoś nowego. Każdy może się sprawdzić w brytyjskiej odmianie języka angielskiego, żeby przekonać się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują.”

Brytyjska odmiana angielskiego

Mnóstwo tematów do wyboru

Jak w każdym numerze, jest mnóstwo tematów do wyboru z zakresu: This and that, People and Lifestyle, Culture, Conversation Matters, Language, Travel, Leisure – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Brytyjska odmiana angielskiego

Kolorowe fotografie

Myślę, że o kolorowych ilustracjach nawet już nie muszę Was informować. Jeśli mieliście okazję przeczytać recenzje poprzednich numerów English Matters, na pewno nie mogliście narzekać na brak zdjęć – tutaj nie ma nudy! Każdy artykuł jest nimi opatrzony, fotografie są idealnie dobrane do tematu.

Brytyjska odmiana angielskiego

Spójrzcie na kolejne zdjęcia i zastanówcie się, o czym autorzy pisali tym razem.. Możecie się domyślać lub po prostu sięgnąć po English Matters i zapoznać się z ich treścią.

Brytyjska odmiana angielskiego

Zadania

W magazynie znajdują się również ćwiczenia, które sprawdzają naszą wiedzę, słownictwo oraz gramatykę. Tym razem przygotowała je dla nas Katarzyna Szpotakowska.

Brytyjska odmiana angielskiego

Ekranizacje

Wolicie czytać książki czy oglądać filmy? Moją uwagę przykuł artykuł na temat książek, które zostały zekranizowane. Oczywiście, na podium króluje Harry Potter oraz Dziennik Bridget Jonas. Chyba nie ma osoba, która nie kojarzyłaby tych popularnych ekranizacji.

Brytyjska odmiana angielskiego

Macie ochotę połączyć naukę z zabawą?

Brytyjska odmiana angielskiego jest Wam obca? Jeśli macie ochotę zapoznać się z kolejnymi numerami English Matters lub macie ochotę sięgnąć, po któryś z archiwalnych, zapraszam na stronę Colorful Media.

Brytyjska odmiana angielskiego

http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html