Jak szybko opanować język niemiecki?

Posted on

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     Dzisiaj szybki przegląd magazyny Deutsch aktuell 76/2016. Macie już swój egzemplarz? U mnie już od dawna leżał na półce i czekał aż po niego sięgnę. Kusiło mnie niesamowicie, ale najpierw musiałam zmierzyć się z pisaniem pracy, a dopiero później spokojnie zapoznać się z tym numerem.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

      Na początku każdego egzemplarza, znajduje się spis treści, bardzo czytelny i bardzo intuicyjny. Jeśli śledzicie moje wpisy, na pewno już to zauważyliście. Jaki artykuł najbardziej mnie zainteresował tym razem? Zaraz się tego dowiecie.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     Na początek pokażę Wam fragment kalendarza na lipiec 2016. Możemy z niego odczytać ważne wydarzenia, przewidywane w najbliższym czasie w Niemczech. Tym razem zaznaczony został m.in. Światowy Dzień Wolności Prasy oraz finał Pucharu Niemiec. Zwrócono także uwagę, na nadchodzący Światowy Dzień Ochrony Środowiska, Światowy Dzień Krwiodawcy, pozostanie Zjednoczonego Królestwa w UE oraz bitwę nad Sommą.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     Jak zwykle, Deutsch aktuell oprócz poruszania poważnych tematów i przedstawiania ciekawych informacji, znajduje również miejsce na naukę przez humor i zabawę, jak można zauważyć na powyższej ilustracji.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     Dla fanów wszelkiego rodzaju sportów, na pewno ciekawy okaże się artykuł zatytułowany: Jan Frodeno – der Ironman von Hawaii. Czy osoba na zdjęciu jest Wam znana? Wiecie, jaki sport trenuje? Jeśli nie, zachęcam do przeczytania i poznania kilku faktów na jego temat.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

      Powyżej zamieściłam kilka przykładowych słówek w języku niemieckim. Dotyczą one artykułu, o którym wspomniałam powyżej: Jan Frodeno – der Ironman von Hawaii. Pomagają one w pełni zrozumieć czytany tekst.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     A teraz temat, który najbardziej zwrócił moją uwagę. Czy słyszeliście o wydarzeniu, jakim jest Dzień Hesji? Wystawy, przedstawienia teatralne, to jedne z wielu atrakcji, jakie można zaobserwować podczas imprezy. Święto obchodzone jest co roku, w artykule można przeczytać na temat jego przebiegu i niespodziankach, które czekają na uczestników wydarzenia.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

      Tym razem coś dla Panów, jeśli macie brodę, zachęcam do przeczytania artykułu! A może to Panie chciałyby zapoznać się z tematem i doradzić lub odradzić swoim partnerom zapuszczanie brody? 😉

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     Jak w każdym numerze, także tym razem dostajemy liczne podpowiedzi na temat książek z jakich można efektywnie uczyć się niemieckiego. Czy niemiecki z kryminałem może być.. zabójczo wciągający? Jestem pewna, że tak! Nauka na pewno stałaby się ciekawsza.

 

Jak szybko opanować język niemiecki
 

     Jak szybko opanować język niemiecki? Z Deutsch aktuell to łatwe. Jest możliwość prenumeraty magazynu, wtedy jego cena jest zdecydowanie niższa. Staram Wam się przybliżać tematy jakie są w nim poruszane oraz przedstawić, jak wygląda nauka z Deutsch aktuell. Mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej podejmiecie decyzje, czy jest to sposób na naukę dla Was. U mnie ta metoda się sprawdza i z niecierpliwością czekam na kolejne numery.

 

WP_20160205_059