Kamień i sól – Victoria Scott

Posted on

 

kamień i sól

 

     Jakiś czas temu pisałam o książce Ogień i woda, której autorką jest Victoria Scott, dla przypomnienia KLIK. Byłam nią pozytywnie zaskoczona i z niecierpliwością czekałam na kolejną część. Kamień i sól – jest już na mojej półce!

     W poprzedniej książce poznaliśmy Tellę, dziewczynę, która wybrała się na niebezpieczną wyprawę, żeby uratować życie swojego brata. Wzięła udział w wyścigu, którego zwycięzca otrzymuje lek ratujący życie jednej osobie. Wystartowała w nim z nadzieją, że pomoże bratu i będzie miała możliwość wyleczyć go ze śmiertelnej choroby. Przebyła dżunglę i pustynię, cudem utrzymała się przy życiu.

     Zostały jeszcze dwa etapy. Tella mogłaby zrezygnować i bezpiecznie wrócić do domu, ale kiedy pomyśli o chorym bracie, który czeka na nią w domu oraz o tym, jak wiele już przeżyła, żeby zdobyć lek, postanawia iść dalej i walczyć w piekielnym wyścigu. Przychodzi pora na to, żeby zmierzyć się z niebezpieczeństwami oceanu i gór. Pojawiają się nowe zasady, przygoda staje się coraz bardziej niebezpieczna. W ostatnim etapie przyjaciele nie mogą jej pomóc, musi przejść przez to sama, czy zabije swoją wierną Pandorę? Czy podniesie rękę na zwierzę, które do tej pory pomagało jej w każdym etapie? Czy będzie potrafiła pokonać swoich rywali? Czy miłość, która pojawiła się pomiędzy nią a jednym z uczestników wyścigu pomoże jej wygrać? A może będzie stanowić utrudnienie w ostatnich etapach wyścigu? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w książce Kamień i sól Victorii Scott.

     I znów wielka niewiadoma! Kolejna część kończy się jednym, wielkim znakiem zapytania i kusi, żeby sięgnąć po kolejną część serii! Z niecierpliwością będę wyczekiwać, ostatnia część się ukarze. Jestem bardzo ciekawa jak zakończą się losy bohaterów. Zarówno Ogień i woda jak i Kamień i sól, trzymają w napięciu do samego końca. Książki są pełne niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji, czyta się szybko i nie można oderwać się od książki!

 

http://iuvi.pl/

 • Katrina

  Widzę tą serie zbyt często wszędzie, aby mieć na nią ochotę ;P Przynajmniej na razie, szczególnie, że obecnie trochę na mnie pozycji czeka w kolejce, na dodatek takich na których na pewno się nie zawiodę 😀
  drewniany-most.blogspot.com

  • A jakie książki czekają u Ciebie w kolejce? Może skuszę się na jakąś. 🙂

   • Katrina

    Zastepy anielskie kossakowskiej wilk i chlopcy ćwieka, jestem numerem cztery, kolejne tomy oka jelenia pilipiuka, czerwona królowa, szklany tron… To tak na początek xd

    • Tak na początek zaproponowałaś mi niezły stosik! Teraz nie wiem od czego zacząć. 🙂

 • nie przepadam za seriami ksiazek…

  • Ja kiedyś w ogóle nie sięgałam po książki podzielone na serie czy tomy. Przekonałam się do nich. 🙂

 • Uwielbiam gdy książka kończy się tak, że nie można się doczekać kontynuacji:)

  • Ja mam wtedy ochotę od razu sięgnąć po kolejną część.. a tu trzeba czekać! 🙂

   • No dokładnie:) Ja tak miałam z „Pięknymi Istotami” i w końcu zapomniałam o tej serii, a teraz nie pamiętam dokładnie co było w pierwszej części i muszę zacząć od nowa:) Co oczywiście będzie przyjemnością:)

    • Fajna seria? W ogólnie nie kojarzę tego tytułu. 🙂

     • Trochę fantasy, mnie się podobała:) Mam zamiar przeczytać ją jeszcze raz:)

     • Skoro masz ją przeczytać jeszcze raz, to naprawdę musi być świetna. 😉