„Wszystko o czym marzysz” – Mike Greenberg

Posted on

Wszystko o czym marzysz

      To niezwykła książka. Opowiada o tym, że czasem najlepszych ludzi spotykamy w najgorszych okolicznościach. „Wszystko o czym marzysz” przekazuje nam wiele prawd, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Uczy, wyciska zły, zmusza do refleksji, ukazuje człowieka w całkiem innym świetle, niż widzimy go do tej pory. Książka „Wszystko o czy  marzysz” porusza historię trzech kobiet, których życie w ciągu chwili całkowicie się zmieniło. Każda z nich ma swoje problemy, radości, plany, nadzieje. Wszystkie z nich spotykają się na forum internetowym, dla osób chorych na raka.

 

      Brookie żyje w szczęśliwym małżeństwie, nie chce martwić męża, nie mówi mu o chorobie. Sama dźwiga ten ciężar, chce, żeby wszystko było jak dawniej, zanim dowiedziała się, że ma raka.. czasem tylko, w chwilach słabości, zamyka się w łazience i bierze długą, gorącą kąpiel, by ukoić ból i nerwy. Samantha odkrywa w internecie dowód niewierności swojego męża, po dwóch dniach małżeństwa. Wiadomość o chorobie, to dodatkowy ciężar, z którym musi nauczyć się żyć. Katherine dużo pracuje.. u mężczyzny, który bardzo ją skrzywdził. Przez wiele lat widzi go codziennie, spędzając w pracy po 18 godzin. Ma dużo pieniędzy, wspaniały dom i złamane serce. W końcu postanawia coś zmienić w swoim życiu.. i wtedy dowiaduje się o chorobie.

 

http://muza.com.pl/

 

     W książce „Wszystko o czym marzysz” kryje się przede wszystkim jeden ważny morał. Powinniśmy rozejrzeć się w okół i docenić to co mamy. Czasem, w ciągu krótkiej chwili, z dnia na dzień, możemy stracić wszystko. Jeden telefon, jedna minuta, może odmienić całe nasze życie. Historia kobiet, o których czytałam odkrywa też drugą stronę medalu. Bohaterki miały swoje plany, marzenia.. i nie robiły nic, by je zrealizować. Przez wiele lat wydawało im się, że na wszystko przyjdzie pora, że mają wiele czasu. Los nie okazał się dla nich łaskawy. Musiały nauczyć się żyć z chorobą, liczyć się z tym, że w każdej chwili mogą opuścić bliskich i pozostawić po sobie tylko wspomnienia i niezrealizowane marzenia. „Wszystko o czym marzysz” pozwala poznać stan emocjonalny bohaterek, poznać ich myśli, emocje. Zmusza do refleksji i odpowiedzi na kilka pytań, samemu sobie. Czy doceniam to co mam? Czy spełniam swoje marzenia? Czy nie marnuję czasu, tygodni, lat, oglądając się za siebie i nie wymagając od siebie niczego?

 

http://muza.com.pl/