„English matters” – sposób na naukę języka angielskiego

Posted on

English matters
     English matters jest magazynem dla osób, które uczą się języka angielskiego lub chciałyby rozpocząć jego naukę. To dwumiesięcznik, po który sięgnęłam w ostatnim czasie, żeby przekonać się, czy jest to odpowiednia metoda, żeby podnieść swój poziom języka angielskiego, a zarazem nie nudzić się podczas nauki i powtarzania słówek i zwrotów, z którymi już wcześniej się zapoznałam.

 

English matters

 

     W magazynie spodobało mi się to, że zdania budowane są w taki sposób, żeby osoba początkująca, która od niedawna ma styczność z językiem angielskim, również potrafiła zapoznać się z tekstem. Autorzy artykułów poruszają ciekawe tematy, które wywołują zainteresowanie czytelnika, a tym samym chęć zrozumienia czytanego tekstu wzrasta. Kolejnym zachęcającym do nauki elementem są kolorowe obrazki i zdjęcia, które przyciągają uwagę i umilają czytanie.

 

English matters

 

      Pod każdym artykułem w English matters wypisane są słówka z tekstu, co ułatwia naukę i powtarzanie materiału. Są one podkreślone w tekście, dlatego łatwo je odnaleźć, w calu zapoznania się z całym zdaniem. Ja wolę najpierw nauczyć się słownictwa wypisanego pod artykułem, a dopiero później przeczytać artykuł. Zauważyłam, że wtedy słówka i zwroty bardziej zapadają mi w pamięć.

 

English matters

 

Oto przykładowe fragmenty tekstu oraz zdjęcia:

 

English matters

English matters

 

      W magazynie English matters zamieszczonych jest także kilka reklam. Zupełnie mi one nie przeszkadzały. Dlaczego? Ponieważ przedstawiają kolejne metody na naukę języka, podpowiadają jakie książki i podręczniki wybrać do nauki, przedstawiają książki napisane w języku angielskim, po które warto sięgnąć. Gdyby nie te informacje, nie miałabym pojęcia, że jest tyle ciekawych książek, dzięki którym można poszerzać swoją wiedzę z zakresu języków obcych.

 

English matters

 

      Oto kilka numerów archiwalnych, które zamieszczone były na okładce English matters. Kolorowe okładki zachęcają do sięgnięcia po kolejny numer:

 

English matters

 

      Możliwa jest prenumerata magazynów. Sama się nad nią zastanawiałam. Oczywiście, w ofercie są również inne magazyny, nie tylko związane z językiem angielskim. U mnie, na swoją kolej czeka jeszcze jeden w języku niemieckim, który niedługo Wam pokażę. Czy mieliście możliwość zapoznać się z którymś z magazynów napisanych w języku obcym? Jaki to był język i jaki tytuł miał ten magazyn?

 

English matters

 

 

Za możliwość zapoznania się z English matters dziękuję:

English matters

Szukasz propozycji do czytania? Sprawdź w księgarni internetowej nieprzeczytane.pl