„Rozkosze nocy” Sylvia Day

Posted on

     
     Sylvia Day to amerykańska pisarka japońskiego pochodzenia. Wydała wiele powieści erotycznych na całym świecie, w różnych gatunkach literackich. Pracowała m.in dla amerykańskiego wywiadu wojskowego. Jej książki często są nagradzane i cieszą się ogromną popularnością. Osiągnęły wielomilionowe nakłady.
     Czasem chcemy oderwać się od szarej codzienności, zrobić coś szalonego, dokonać zmian we własnym życiu.. To właśnie nocą nasze wyobrażenia nabierają wyraźnych kształtów. Przenosimy się w świat fantazji i marzeń. W snach decydujemy się na rzeczy, na które nigdy nie pozwolilibyśmy sobie w rzeczywistości. Czasem przychodzą koszmary, które nie dają nam spokojnie spać, zagłębiają się w nasze myśli, wyciągają nasze obawy, wywołują panikę, skradają się w najciemniejszych zakamarkach naszej podświadomości.. A co by było gdyby u bramy naszych snów stanął strażnik, który będzie strzegł naszych spokojnych, sennych marzeń? Który nie pozwoli wedrzeć się na nasze terytorium czarnym chmurom, koszmarom, które nieustannie chcą nas dręczyć?
     Lyssa Bates ma problemy ze snem. Lekarze nie znają przyczyn koszmarów, które męczą kobietę. Wysyłają ją na badania, przepisują tabletki, jednak leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Lyssa z dnia na dzień traci siły, zmęczenie psychiczne daje jej się we znaki.. Podczas snów przenosi się do ciemnego pomieszczania, do którego chcą wtargnąć obce istoty. Dziewczyna nie chce ich wpuścić do środka, nieustannie walczy z koszmarami. Pewnego razu o zmierzchu , między jawą a snem pojawia się Aidan Cross, który ma za zadanie spełniać marzenia kobiet. Wyczerpana Lyssa wpuszcza go do ciemnego pomieszczenia… Co się dzieje później? Nieznajomy okazuje się nieziemskim uwodzicielem i świetnym kochankiem. Spełnia fantazje kobiety, staje się dla niej najbliższą osobą. Nocą, Lyssa czeka, aż poczuje jego obecność a dniem tęskni za swoimi marzeniami sennymi.. Jak zareaguje kiedy mężczyzna zmaterializuje się w jej drzwiach? Co stanie na przeszkodzie, by kochankowie mogli być razem?
     Książka jest przepełniona erotyzmem i gorącymi scenami, jednak są one sprytnie wplecione w historię, która wciąga, sprawia, że czytelnik będzie chciał poznać jej zakończenie. Powieść intryguje, czyta się ją szybko. Pierwsze strony książki mnie zadziwiły. Zastanawiałam się o co chodzi, kim są bohaterzy? Dopiero podczas przewracania kolejnych kartek wszystko stawało się jasne, nasuwały się odpowiedzi na pytania: Na czym walka dobra i zła, jawy i snu? Książka ma tajemniczy klimat, w sam raz na długie wieczory. Autorka potrafi stworzyć intrygującą atmosferę pełną emocji, sprawić, że książka czytana jest z zapartym tchem.
http://www.wydawnictwoakurat.pl/