Niewinny – Harlan Coben

Posted on
Niewinny-Harlan-Coben
Niewinny-Harlan-Coben

Wystarczy jedna sekunda, żeby nasze życie wywróciło się do góry nogami. Matt Hunter, bohater książki Niewinny Harlana Cobena doskonale się o tym przekonał. Pojawił się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie. Wystarczyła chwila, żeby zabił człowieka.

To wydarzenie zmieniło całe jego życie. Przez dziewięć lat próbował się z tego otrząsnąć, nauczyć się żyć z myślą, że nie może przywrócić odebranego życia. Minęło wiele czasu, zanim spojrzał w swoją przyszłość w bardziej kolorowych barwach. Zaczął robić karierę prawniczą, poznał kobietę swojego życia, która zaszła z nim w ciążę. Wszystko zaczęło się układać, jego życie zaczęło wracać na właściwy tor.

Przeszłość powraca

Wydawałoby się, że Matt uporał się z przeszłością i nic już nie zakłóci jego spokoju. Tak myślał, aż do momentu, kiedy na jego telefon ktoś przysłał zdjęcie jego żony z innym mężczyzną. Wkrótce w progu jego domu pojawia się policja… a to dopiero początek.

„Matt czekał. Dwaj policjanci się odsunęli. Nie oglądając się za siebie, wyszedł na parking. Głęboko wciągnął w płuca nocne powietrze i poszedł ulicą. Po chwili zaczął biec. Miał jasno sprecyzowany plan.”

Kim okaże się mężczyzna ze zdjęcia i co łączy go z żoną Matta? Pojawia się coraz więcej pytań i niewiadomych. Bohater będzie musiał na nowo zmierzyć się z przeszłością… ale kto uwierzy mężczyźnie, który siedział w więzieniu za zabójstwo? Czy ktoś zdecyduje się wyciągnąć do niego pomocną dłoń? Matt chciał zacząć życie na nowo, zapomnieć o przeszłości, ale nie było mu to dane. Tymczasem zamordowana zostaje kolejna osoba. Kim ona jest i jaki to ma związek z sytuacją w jakiej znalazł się Matt?

Próbowałam się odczołgać i wcisnęłam się w kąt. Clyde kopniakiem odrzucił ciało Cassandry na bok i ruszył na mnie. Byłam w pułapce. Słyszałam w oddali głos Emmy, łagodnej jak owieczka: „Nie rób tego Clyde. Proszę.” Wciąż patrząc na mnie, Clyde z całej siły uderzył na odlew. Grzbietem dłoni rozciął Emmie policzek.”

Książki H. Cobena cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów zagadek kryminalnych i historii napisanych w mrocznym klimacie. Wyraziste postacie, nagłe zwroty akcji, sytuacje, wydawać by się mogło bez wyjścia, przenikanie się słów, myśli, wydarzeń – to wszystko sprawia, że nie możemy się oderwać od czytanej książki. Niewinny to kolejna historia tego autora, które dostaje ode mnie najwyższą notę.

  • Udostępnij