Później – Stephen King

Posted on
Stephen-King-Później
Później Stephen King okładka

Jamie widzi więcej niż inni. Ma niezwykły dar – dla niego jest przekleństwem, ale może okazać się jedyną szansą i ocaleniem dla innych.

Chłopiec nie do końca rozumie, dlaczego potrafi dostrzec więcej niż inni. Chce się tym podzielić i zrzucić z siebie ciężar, ale wie, że może nie zostać zrozumiany. W końcu, już próbował powiedzieć o tym swojej matce… Mogą zacząć go uważać za odmieńca, kogoś dziwnego, kłamce. Przyjaciele mogą się od niego odwrócić.

Jamie dobrze o tym wie, ale nie mogę wyrzec się daru, który otrzymał. Widzi rowerzystę tuż obok miejsca wypadku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właśnie ten rowerzysta, leży martwy obok, ponieważ zginął w wypadku. Skoro ten człowiek nie żyje, jakim cudem stoi tuż „obok siebie” i patrzy wprost na chłopca?

Zmarli nie potrafią kłamać

To nie jedyna taka sytuacja. Umiera sąsiadka i chłopiec wraz z matką napotyka jej zrozpaczonego męża. Matka Jamiego stara się pocieszyć sąsiada, tymczasem chłopiec widzi zmarłą. Może z nią porozmawiać i dowiedzieć się więcej, ponieważ… zmarli nie potrafią kłamać, ZAWSZE muszą mówić prawdę.

W jaki sposób chłopiec będzie mógł wykorzystać swój dar, żeby pomóc innym? Czy zostanie sam ze swoim ciężarem, czy jednak będzie mógł komuś zaufać i zdradzić swoją tajemnicę? Czy zmarli na pewno nie mogą krzywdzić żywych?

Później będzie tylko gorzej

Historię poznajemy z perspektywy chłopca, który nie do końca rozumie to, co się dzieje, jak i z perspektywy dorosłego człowieka, który musi zmierzyć się z przeciwnościami. Historia rozwija się w szybkim tempie… Z czasem okazuje się, że chłopiec MUSI działać, bo PÓŹNIEJ może być jeszcze gorzej.

Fanom twórczości tego autora na pewno nie muszę polecać tej pozycji – wiedzą, że warto po nią sięgnąć. Polecam zatem wszystkim osobom, które lubią horrory, thrillery, historie o duchach i zjawiskach nadprzyrodzonych. Niesamowity, mroczny klimat i dreszcz emocji – gwarantowane.

Wydawnictwo Albatros

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

  • Udostępnij