„Ukryty” Cathy Glass

Posted on
 "Ukryty" Cathy Glass

 

       Historie Cathy Glass są poruszające, pełne smutku, cierpienia a jednocześnie nadziei. Tym razem, w książce „Ukryty”, autorka opowiada o losach chłopca o imieniu Tayo, który spędził swoje lata młodości na ciągłym ukrywaniu się, żyjąc w fatalnych warunkach.

 

      Kiedy Cathy dostała telefon od opieki społecznej, była zdziwiona tym, że pracownicy nie posiadają zbyt wielu informacji na temat chłopca. Już wcześniej opiekowała się różnymi dziećmi, z których każde miało inny problem, wymagało indywidualnego podejścia. W tym przypadku Cathy nie wiedziała, czego się spodziewać. Nurtowało ją wiele pytań, zastanawiała się dlaczego w opiece społecznej znają jedynie imię dziecka. Zastanawiała się, w jaki sposób może mu pomóc, skoro tak naprawdę nic o nim nie wie, rozmyślała jak chłopiec będzie się zachowywał i jakie sprawiał problemy. Okazało się, że Tayo jest miłym, grzecznym chłopcem i ma nienaganne maniery. Potrafi dobrze czytać i pisać, mimo, że do szkoły chodził od niedawna. Cathy zastanawia się co się wydarzyło w życiu chłopca, wie, że Tayo coś ukrywa. Po pewnym czasie okazuje się, że opieka nad tym dzieckiem, wcale nie będzie taka łatwa, jak na początku mogłoby się wydawać.

 

 „- Cathy. Teraz mogę Ci powiedzieć o tej bliźnie.

– Tak? – podchwyciłam.

– To się stało w pracy – powiedział.

– To znaczy, kiedy pomagałeś mamie?

– Nie, kiedy chodziłem do pracy.”

 

       „Ukryty” Cathy Glass to poruszająca książka o dziecku, które wychowywało się z matką, wśród wielu niebezpieczeństw. Historia chłopca wzrusza i budzi wiele emocji. Opowiada o losie jednego z wielu dzieci, które nie mają domu i dobrych warunków do życia, nie mogą długo przebywać w jednym miejscu, muszą ciągle uważać, uciekać, szukać środków do życia.
  logo